Fəaliyyətində dahi şəxsiyyət Heydər Əliyev ideyalarına əsaslanan, elm və təhsil, səhiyyə, mədəniyyət, sosial, idman, İKT, ətraf mühitin qorunması və digər sahələrdə həyata keçirilən önəmli layihələrlə mühüm nailiyyətlərə imza atan, Azərbaycanda, ...
Mayın 10-u müasir müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, görkəmli dövlət xadimi, xalqımızın dahi oğlu və ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümü günüdür. AZƏRTAC xəbər verir ki, xalqımızın xilaskar oğlunun ...
İkinci Dünya müharibəsində faşizm üzərində Qələbənin 74-cü ildönümü münasibətilə mayın 9-da Bakıda təntənəli mərasim keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və birinci ...

Президент Ильхам Алиев посетил могилу великого лидера Гейдара Алиева в Аллее почетного захоронения
10 мая – день 96-й годовщины со дня рождения архитектора и созидателя современного независимого Азербайджана, выдающегося государственного деятеля, гениального сына и общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в ...
Президент Ильхам Алиев принял участие в церемонии, проведенной в Баку по случаю 9 Мая – Дня Победы
9 мая в Баку состоялось торжественная церемония, посвященная 74-й годовщине Победы над фашизмом во Второй мировой войне. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в церемонии приняли участие Президент Азербайджанской Республики, Верховный Главнокомандующий Вооруженными Силами ...