Prezident İlham Əliyev Avstriyanın vitse-kansleri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 28-də Vyanada Avstriya Respublikasının vitse-kansleri Haynts-Kristian Ştraxe ilə görüşüb. AZƏRTAC-ın xüsusi müxbiri xəbər verir ki, Avstriyanın vitse-kansleri ilə Bakıda keçirdiyi görüşü məmnuniyyətlə xatırladan dövlətimizin ...
“Erməni təcavüzü və məhv olmuş tarixi dini abidələrimiz” mövzusunda konfrans keçirilib
Martın 28-də Bakıda Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin (DQİDK) təşkilatçılığı ilə “Erməni təcavüzü və məhv olmuş tarixi dini abidələrimiz” mövzusunda konfrans keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, tədbirdə Dövlət Komitəsinin rəhbərliyi, ...
Bakının Nizami rayonundakı ticarət mərkəzində baş vermiş yanğınla əlaqədar Prezident İlham Əliyevin sədrliyi ilə müşavirə keçirilib
Bakının Nizami rayonundakı ticarət mərkəzində baş vermiş yanğınla əlaqədar martın 28-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sədrliyi ilə müşavirə keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı müşavirədə çıxış etdi. Prezident İlham ...
Heydər Əliyev Mərkəzi dünyanın ən gözəl səkkiz konsert zalı arasında yer alıb
Dünyada məşhur olan “Vogue” jurnalının Paris nəşrinin portalında dünyanın səkkiz ən gözəl konsert zalı haqqında məlumat dərc olunub. AZƏRTAC xəbər verir ki, dünyanın memarlıq incilərindən olan Heydər Əliyev Mərkəzi də “Vogue”un ...

Президент Ильхам Алиев встретился с вице-канцлером Австрии
28 марта Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился в Вене с вице-канцлером Австрийской Республики Хайнц-Кристианом Штрахе. Как сообщает специальный корреспондент АЗЕРТАДЖ, с удовлетворением напомнив о встрече, проведенной с вице-канцлером Австрии в ...
Состоялась конференция «Агрессия Армении и наши уничтоженные исторические религиозные памятники»
28 марта в Баку состоялась конференция на тему «Агрессия Армении и наши уничтоженные исторические религиозные памятники», организованная Государственным комитетом по работе с религиозными образованиями (ГКРРО). Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в мероприятии приняли ...
Под председательством Президента Ильхама Алиева состоялось совещание в связи с пожаром в торговом центре в Низаминском районе Баку
28 марта под председательством Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева состоялось совещание в связи с пожаром в торговом центре в Низаминском районе Баку. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Президент Ильхам Алиев отметил, что, к ...
Центр Гейдара Алиева входит в восьмерку самых красивых концертных залов мира
На портале парижского издания всемирно известного журнала Vogue опубликована информация о восьми самых красивых концертных залах мира. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Центр Гейдара Алиева, являющийся мировой архитектурной жемчужиной, также нашел место в ...