Heydər Əliyev Fondunun və Xarici Ölkələrlə Dostluq üzrə Çin Xalq Assosiasiyasının təşkilatçılığı, Azərbaycanın bu ölkədəki səfirliyinin dəstəyi ilə Pekində Azərbaycan-Çin dostluq konserti keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, Heydər Əliyev Fondunun Azərbaycan ...
Dekabrın 17-də BMT Baş Assambleyasının plenar iclasında Azərbaycan Respublikası tərəfindən irəli sürülmüş “İtkin düşmüş şəxslər” adlı qətnamə konsensusla qəbul edilib. Bu barədə AZƏRTAC-a Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətindən məlumat verilib. Qeyd ...
Türk dünyası üçün 2019-cu il anadan olmasının 650-ci ildönümü şərəfinə böyük Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsimi və anadan olmasının 125-ci ildönümü münasibətilə türkiyəli görkəmli el sənətkarı Aşıq Veysəl ili elan olunub. ...

The Azerbaijan-China friendship concert, featuring performance of the Azerbaijani classical music, has been held in Beijing. The event was co-organized by the Heydar Aliyev Foundation and the Chinese People’s Association ...
UN General Assembly adopts Azerbaijan-initiated resolution on Missing Persons
A resolution on Missing Persons initiated by the Republic of Azerbaijan was adopted by consensus at the plenary session of the UN General Assembly, press service of Azerbaijan’s Foreign Ministry ...
2019 proclaimed as year of Imadeddin Nasimi in the Turkic world
TURKSOY Permanent Council of Culture Ministers has proclaimed 2019 as the year of the great Azerbaijani poet and thinker Imadeddin Nasimi as well as the great Turkish poet Aşık Veysel. ...