Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin üçüncü korpusu əsaslı bərpa və yenidənqurmadan sonra açılıb
Dekabrın 18-də Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin üçüncü korpusunun əsaslı təmir və yenidənqurmadan sonra açılışı olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva binada yaradılan ...
Cəfər Cabbarlının 120 illiyi qeyd ediləcək
Prezident İlham Əliyev Cəfər Cabbarlının 120 illiyinin qeyd edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb. 2019-cu ilin mart ayında Azərbaycan ədəbiyyatının görkəmli nümayəndəsi, böyük şair, yazıçı və dramaturq Cəfər Qafar oğlu Cabbarlının anadan ...
Prezident: Gələn il şəhid ailələrinə, Qarabağ müharibəsi əlillərinə dövlət tərəfindən ən azı 800 mənzil veriləcək
Şəhid ailələri, Qarabağ müharibəsi əlilləri üçün son illərdə minlərlə ev və mənzil tikilib, təhvil verilib. Təkcə bu il 626 şəhid ailəsinə, Qarabağ müharibəsi əlillərinə dövlət tərəfindən mənzillər verilib və gələn ...
AMEA-da akademik Cəlal Əliyevin anadan olmasının 90 illiyinə həsr edilən beynəlxalq konfrans keçirilib
Dekabrın 17-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında (AMEA) görkəmli alim və ictimai-siyasi xadim, Əməkdar elm xadimi, biologiya elmləri doktoru, akademik Cəlal Əliyevin anadan olmasının 90 illiyinə həsr edilən “Davamlı inkişaf naminə ...
Lazurit dəhlizi ilə hərəkət edən pilot avtomobil karvanı Aşqabada çatıb
Dekabrın 13-də Əfqanıstanın Herat şəhərindən Lazurit nəqliyyat dəhlizi (Lapis-Lazuli) ilə yola salınan pilot avtomobil karvanı Aşqabada çatıb. AZƏRTAC “ORİENT” informasiya agentliyinə istinadla xəbər verir ki, ağırtonnajlı maşınlardan ibarət karvan Aşqabaddan Türkmənbaşı ...

Президент Ильхам Алиев принял участие в открытии после капитального восстановления и реконструкции третьего корпуса Национального музея искусств Азербайджана
18 декабря состоялось открытие после капитального восстановления и реконструкции третьего корпуса Национального музея искусств Азербайджана. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в ...
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о праздновании 120-летия Джафара Джаббарлы
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в понедельник подписал распоряжение о праздновании 120-летия Джафара Джаббарлы. В марте 2019 года исполняется 120 лет со дня рождения видного представителя азербайджанской литературы, великого поэта, писателя ...
Президент Ильхам Алиев: Началась выплата 11 тысяч манатов наследникам шехидов, это денежное обеспечение получат примерно около 10 тысяч семей
Наследникам шехидов государством предусмотрено предоставить средства в размере 11 тысяч манатов. Процесс выдачи этих средств уже начался. Около 10 тысяч семей получат от государства это денежное обеспечение. Об этом сказал ...
В Академии наук состоялась международная конференция, посвященная 90-летнему юбилею академика Джалала Алиева
17 декабря в Национальной Академии наук Азербайджана (НАНА) состоялись два мероприятия, посвященные юбилею видного ученого, известного общественного деятеля, заслуженного деятеля науки, доктора биологических наук, академика Джалала Алиева – IX международная ...
Пилотный караван по Лазуритовому коридору достиг Ашхабада
Пилотный караван, выехавший 13 декабря из афганского города Герат по Лазуритовому коридору (Lapis Lazuli), достиг Ашхабада. Как сообщает АЗЕРТАДЖ со ссылкой на ORIENT, из Ашхабада караван, состоящий из большегрузных машин, направится в ...