Milanda ATƏT Nazirlər Şurasının 25-ci iclasında iştirak edən xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov ATƏT-in media azadlığı üzrə nümayəndəsi Harlem Dezir ilə görüşüb. Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, görüşdə ...
ATƏT Minsk qrupunun həmsədr ölkələri, Ermənistan və Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin ədalətli həllinə nail olmaq üçün işləri davam etdirməyə razılaşıblar. Trend-in məlumatına görə, bu barədə Milanda ATƏT Xarici İşlər Nazirləri ...
Avropanın İdman Şəhərləri və Paytaxtları Federasiyasının (“ACES Europe”) təşkilatçılığı ilə Belçika Krallığının paytaxtı Brüsseldə Avropa Parlamentinin binasında Avropanın İdman Paytaxtı və Avropanın İdman Şəhəri titullarını qazanan şəhərlərin rəsmi təltifolunma mərasimi ...
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) Heydər Əliyev İrsini Araşdırma Mərkəzi ilə Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyasının (www.1905.az) birgə layihəsi çərçivəsində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95 illiyi münasibətilə sonuncu ...

Министр иностранных дел Эльмар Мамедъяров, принимающий участие в 25-м заседании Совета министров ОБСЕ в Милане, встретился с представителем ОБСЕ по вопросам свободы СМИ Харлемом Дезиром. Как сообщили АЗЕРТАДЖ в пресс-службе МИД, основной ...
Страны-сопредседатели Минской группы ОБСЕ, Азербайджан и Армения договорились продолжить работу по достижению справедливого урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Как сообщает Trend, об этом говорится в четверг в совместном заявлении глав делегаций стран-сопредседателей ...
При организационной поддержке Федерации спортивных городов и столиц Европы («ACES Europe») в столице Королевства Бельгия Брюсселе в здании Европейского парламента состоялась церемония официального присуждения удостоенным городам титула Спортивная столица Европы ...