AZƏRTAC Xəzər-Qara Dəniz regionu ölkələri üzrə ilin xəbər agentliyi mükafatına layiq görülüb
Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyi (AZƏRTAC) Xəzər-Qara Dəniz region ölkələri üzrə ilin xəbər agentliyi “Caspian Energy Award” mükafatına layiq görülüb. Mükafatı “Caspian European Club”un sədrinin birinci müavini, Baş icraçı direktor Telman ...
Dövlət Komissiyası: Azərbaycan Dilqəm Əsgərovun və Şahbaz Quliyevin Karen Kazaryan və Araik Kazaryan ilə mübadiləsinə hazırdır
Azərbaycan Respublikası tərəflərdə saxlanılan əsir-girovların “hamının-hamıya” prinsipi əsasında azad olunması və gələcəkdə əsir-girov götürülən şəxslərin, eyni zamanda, meyitlərin üç gündən gec olmayaraq qaytarılmasını aidiyyəti beynəlxalq təşkilatların vasitəçiliyi ilə 2016-cı ilin ...

АЗЕРТАДЖ удостоен премии новостного агентства года по странам Каспийско-черноморского региона
Азербайджанское государственное информационное агентство (АЗЕРТАДЖ) удостоен премии «Caspian Energy Award» новостного агентства года по странам Каспийско-черноморского региона. Премия была вручена 19 сентября первым заместителем, генеральным исполнительным директором «Caspian European Club» ...
Государственная комиссия: Азербайджан готов к обмену Дильгама Аскерова и Шахбаза Гулиева на Карена Казаряна и Араика Казаряна
В апреле 2016 года Азербайджанская Республика при посредничестве соответствующих международных организаций предложила Республике Армения освобождение содержащихся сторонами пленных и заложников по принципу «всех на всех» и возвращение в дальнейшем лиц, ...