ŞAMAXIDA İFTAR SÜFRƏSİ
İyunun 26-da Şamaxının millət vəkili Elxan Süleymanovun iştirakı və dəstəyi ilə  Şamaxı şəhərində dindarlar üçün iftar süfrəsi açılıb. Qeyd edək ki, ənənəyə uyğun olaraq artıq doqquzuncu ildir ki, millət vəkili ...
Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət xadimlərinə fəxri adların verilməsi haqqında
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram: Azərbaycan mədəniyyətinin inkişafında xidmətlərinə görə aşağıdakı şəxslərə Azərbaycan Respublikasının fəxri adları verilsin: “Xalq şairi” Cəfərov Vahid Əziz oğlu (Vahid Əziz) ...
Rusiyalı tarixçi və hüquqşünas Oleq Kuznetsova AMEA Tarix İnstitutunun fəxri doktoru diplomu təqdim olunub
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Tarix İnstitutunun elmi şurasının iclasında rusiyalı tarixçi və hüquqşünas Oleq Kuznetsova institutun fəxri doktoru diplomu təqdim olunub. İnstitutdan AZƏRTAC-a bildirilib ki, Oleq Kuznetsov bu fəxri ada ...

Распоряжение Президента Азербайджанской Республики О присвоении почетных званий деятелям культуры Азербайджанской Республики
Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, постановляю: За заслуги в развитии азербайджанской культуры присвоить почетные звания Азербайджанской Республики следующим лицам: «Народный поэт» Джафарову Вахиду Азиз оглу (Вахиду Азизу) Алиеву ...
Олег Кузнецов стал почетным доктором Института истории НАНА
На заседании Ученого совета Института истории Национальной Академии наук Азербайджана (НАНА) российскому историку и юристу Олегу Кузнецову вручен диплом почетного доктора института. Как сообщили АЗЕРТАДЖ в институте, Олег Кузнецов удостоен этой чести ...