Azərbaycanın pravoslav xristian icmasına
Hörmətli həmvətənlər! Sizi – Azərbaycanın bütün xristian icmasını müqəddəs Pasxa bayramı münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edir, hər birinizə cansağlığı, xoşbəxtlik və əmin-amanlıq arzularımı yetirirəm. Yüz illər boyu Azərbaycanda müxtəlif dinlərin və ...
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğunda görülən işlərlə tanış olub
Aprelin 26-da Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğunda görülən işlərlə tanış olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan memarlığının və mədəniyyətinin nadir incisi sayılan İçərişəhərin qorunması diqqət mərkəzindədir. ...

Православной христианской общине Азербайджана
Уважаемые соотечественники! Сердечно поздравляю вас – всю христианскую общину Азербайджана со священной Пасхой, передаю вам пожелания здоровья, счастья и процветания. На протяжении сотен лет представители различных религий и народов жили ...
Первый вице-президент Мехрибан Алиева ознакомилась с работой, проводимой в Государственном историко-архитектурном заповеднике «Ичеришехер»
26 апреля Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева ознакомилась с работой, проводимой в Государственном историко-архитектурном заповеднике «Ичеришехер». Как сообщает АЗЕРТАДЖ, охрана Ичеришехер, считающегося уникальной жемчужиной азербайджанской архитектуры и культуры, находится в ...