Türk siyasətçi Ankara-İrəvan münasibətlərinin qurulması şərtini açıqlayıb
“Azərbaycanın ərazi bütövlüyü təmin edilmədən İrəvanla Ankara arasında münasibətlərin normallaşması mümkün deyil”. “Report” “Novosti Armeniya”ya istinadən xəbər verir ki, bunu Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament Assambleyasının mədəniyyət, təhsil və ...
XİN sosial şəbəkədə işğal edilmiş ərazilərdə qeyri-qanuni fəaliyyətlərə dair məlumatı əks etdirən hesab yaradıb
Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri çərçivəsində ərazi bütövlüyünü və suverenliyini şübhə altına alan istənilən fəaliyyət Xarici İşlər Nazirliyinin və ölkəmizin diplomatik nümayəndəliklərinin daima diqqət mərkəzindədir. Bu kimi fəaliyyətlər tərəfimizdən ...
Beynəlxalq Abidələr və Tarixi Yerlər Günü qeyd olunacaq
Aprelin 18-də Mədəniyyət Nazirliyi yanında Mədəni İrsin Qorunması, İnkişafı və Bərpası üzrə Dövlət Xidmətinin təşkilatçılığı ilə “Bulvar Hotel”də Beynəlxalq Abidələr və Tarixi Yerlər Gününə həsr olunmuş tədbir keçiriləcək. Qurumun mətbuat ...
Lerikin yaşı 100-ü keçmiş 20-dən çox sakini var
Son illər ölkəmizdə demoqrafik göstəricilər müsbətə doğru dəyişib, əhali sayında artım qeydə alınıb. Bu günlərdə ölkə əhalisinin sayının 10 milyon nəfərə çatması da bunu sübut edir. Demoqrafik vəziyyət Azərbaycanın bütün ...
Varşava Universitetində Azərbaycan tarixi tədris edilir
“Asiya və Afrikada ənənələr və müasirlik: birgəyaşayış və ya konflikt?” mövzusunda şərqşünasların V Ümumpolşa konfransında Azərbaycan tarixinə dair məruzələr dinlənilib. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Tarix İnstitutundan AZƏRTAC-a bildirilib ki, Polşadakı Azərbaycanşünaslıq ...

Метин Гюндогду в Ереване призвал Армению освободить азербайджанские земли
Вопрос налаживания отношений между Арменией и Турцией нужно рассматривать в контексте решения карабахского вопроса. Об этом в беседе с журналистами в Ереване 16 апреля заявил председатель комитета Парламентской ассамблеи Организации ...
МИД Азербайджана создал страницу в Twitter о незаконной деятельности на оккупированных территориях
МИД Азербайджана и диппредставительства страны постоянно держат в центре внимания любую деятельность, ставящую под сомнение территориальную целостность и суверенитет Азербайджана в рамках международно признанных границ. Эта деятельность постоянно отслеживается, и ...
Будет отмечен Международный день памятников и исторических мест
18 апреля при организационной поддержке Государственной службы по сохранению, развитию и восстановлению культурного наследия при Министерстве культуры в “Bulvar Hotel” пройдет мероприятие, посвященное Международному дню памятников и исторических мест. Как ...
В Лерике проживают более 20 жителей старше 100 лет
В последние годы демографические показатели в нашей стране изменились в положительную сторону, наблюдается рост численности населения. Это подтверждает и то, что на днях численность населения страны достигла 10 млн человек. ...
В Варшавском университете преподается история Азербайджана
На V Всепольской конференции востоковедов на тему «Традиции и современность в Азии и Африке: совместная жизнь или конфликт?» были заслушаны доклады по истории Азербайджана. Как сообщает АЗЕРТАДЖ со ссылкой на пресс-службу Института ...