Elmar Məmmədyarov: Ermənistan vətəndaşının Azərbaycan ərazisində hərbi xidmətdə nə işi var?
Ermənistan qoşunlarının Azərbaycan ərazisindən çıxarılması çox güman ki, tamamilə başqa şərait mühit yarada bilər. Trend-in məlumatına görə, bunu Azərbaycanın xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov təyyarədə Ermənistan jurnalistlərinin sualına cavab verərkən ...
Bakının Kürdəxanı qəsəbəsində məcburi köçkün ailələri üçün yeni yaşayış kompleksinin açılışı olub
Bakının Sabunçu rayonunun Kürdəxanı qəsəbəsi ərazisində məcburi köçkün ailələri üçün inşa edilən yeni yaşayış kompleksinin aprelin 5-də açılışı olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev açılışda iştirak edib. ...
Müdafiə Nazirliyi: Düşmən atəşkəs rejimini pozmaqda davam edir
Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri cəbhənin müxtəlif istiqamətlərində iriçaplı pulemyotlardan da istifadə etməklə sutka ərzində atəşkəs rejimini 21 dəfə pozub. Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, Ermənistanın Noyemberyan və İcevan rayonları ...
Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyində Nəsimiyə həsr olunmuş sərgi açılıb
Prezident İlham Əliyev böyük Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyini nəzərə alaraq 2019-cu ili ölkəmizdə “Nəsimi ili” elan edib. Bu münasibətlə ölkənin müxtəlif elmi qurumlarında, mədəniyyət mərkəzlərində, eləcə də ...

Withdrawal of Armenian troops from the occupied Azerbaijani territories for sure can build up absolutely different environment, Azerbaijani Foreign Minister Elmar Mammadyarov said answering the questions of Armenian journalists on ...
President Ilham Aliyev attended opening of new residential complex for IDP families in Kurdakhani settlement, Baku
A new residential complex for IDP families has been inaugurated in the territory of Kurdakhani settlement, Sabunchu district, Baku. President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev attended the ceremony. ...
Azerbaijan`s Defense Ministry: Armenian armed units continue violating ceasefire
Azerbaijan`s Defense Ministry has said the Armenian armed forces continue to violate the ceasefire regime. “The Azerbaijani armed forces came under fire from large-calibre machine guns 21 times throughout the ...