Elmar Məmmədyarov: Ermənistan vətəndaşının Azərbaycan ərazisində hərbi xidmətdə nə işi var?
Ermənistan qoşunlarının Azərbaycan ərazisindən çıxarılması çox güman ki, tamamilə başqa şərait mühit yarada bilər. Trend-in məlumatına görə, bunu Azərbaycanın xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov təyyarədə Ermənistan jurnalistlərinin sualına cavab verərkən ...
Bakının Kürdəxanı qəsəbəsində məcburi köçkün ailələri üçün yeni yaşayış kompleksinin açılışı olub
Bakının Sabunçu rayonunun Kürdəxanı qəsəbəsi ərazisində məcburi köçkün ailələri üçün inşa edilən yeni yaşayış kompleksinin aprelin 5-də açılışı olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev açılışda iştirak edib. ...
Müdafiə Nazirliyi: Düşmən atəşkəs rejimini pozmaqda davam edir
Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri cəbhənin müxtəlif istiqamətlərində iriçaplı pulemyotlardan da istifadə etməklə sutka ərzində atəşkəs rejimini 21 dəfə pozub. Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, Ermənistanın Noyemberyan və İcevan rayonları ...
Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyində Nəsimiyə həsr olunmuş sərgi açılıb
Prezident İlham Əliyev böyük Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyini nəzərə alaraq 2019-cu ili ölkəmizdə “Nəsimi ili” elan edib. Bu münasibətlə ölkənin müxtəlif elmi qurumlarında, mədəniyyət mərkəzlərində, eləcə də ...

Мамедъяров: Что делает гражданин Армении на службе на территории Азербайджана?
Вывод армянских войск с территорий Азербайджана наверняка может создать совершенно иную среду. Как сообщает в пятницу Trend, об этом сказал министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров, отвечая на вопросы армянских журналистов ...
В поселке Кюрдаханы Баку состоялось открытие нового жилого комплекса для семей вынужденных переселенцев
5 апреля состоялось открытие нового жилого комплекса, построенного для семей вынужденных переселенцев на территории поселка Кюрдаханы Сабунчинского района Баку. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в открытии принял участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев. ...
Министерство обороны: Враг продолжает нарушать режим прекращения огня
Подразделения вооруженных сил Армении, используя крупнокалиберные пулеметы, в течение суток 21 раз нарушили режим прекращения огня на различных направлениях фронта. Как сообщили АЗЕРТАДЖ в пресс-службе Министерства обороны, с позиций, расположенных на безымянных ...
В Национальном музее азербайджанской литературы открылась выставка, посвященная Насими
В рамках объявленного в нашей стране Распоряжением Президента Ильхама Алиева Года Насими в различных научных учреждениях, центрах культуры страны, а также институтах и организациях Национальной Академии наук Азербайджана проходит цикл ...