Prezident İlham Əliyevin sədrliyi ilə Nazirlər Kabinetinin ilin birinci rübünün yekunlarına və qarşıda duran vəzifələrə həsr olunan iclası keçirilib
Aprelin 30-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sədrliyi ilə Nazirlər Kabinetinin 2019-cu ilin birinci rübünün sosial-iqtisadi inkişafının yekunlarına və qarşıda duran vəzifələrə həsr olunan iclası keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin ...
Aleksandr Lukaşenko: ATƏT regionunda bir çox problemlərin həll edilməmiş qalmasına qətiyyən göz yummaq olmaz
Aprelin 29-da Belarus Respublikasının Prezidenti Aleksandr Lukaşenko Minsk şəhərində keçirilən İpək Yoluna Dəstək Qrupunun ikinci beynəlxalq konfransı çərçivəsində ATƏT Parlament Assambleyasının sədri Georgi Tseretelini, assambleyanın vitse-prezidenti və qurumun İpək Yoluna ...
Minskdə İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib
“Böyük Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyinin qeyd edilməsi haqqında” Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin imzaladığı Sərəncama müvafiq olaraq, ölkəmizin Belarusdakı səfirliyi tərəfindən Minskdəki “Dostluq evi”ndə Nəsiminin 650 illik yubileyinə ...
Azərbaycanın pravoslav xristian icmasına
Hörmətli həmvətənlər! Sizi – Azərbaycanın bütün xristian icmasını müqəddəs Pasxa bayramı münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edir, hər birinizə cansağlığı, xoşbəxtlik və əmin-amanlıq arzularımı yetirirəm. Yüz illər boyu Azərbaycanda müxtəlif dinlərin və ...
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğunda görülən işlərlə tanış olub
Aprelin 26-da Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğunda görülən işlərlə tanış olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan memarlığının və mədəniyyətinin nadir incisi sayılan İçərişəhərin qorunması diqqət mərkəzindədir. ...
Rusiyadakı Azərbaycan ictimai təşkilatları Prezident Vladimir Putinə müraciət ünvanlayıb
Akademik Fazil Qurbanovun rəhbərliyi ilə Rusiyadakı Azərbaycan ictimai təşkilatları Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizama salınması məsələsi ilə əlaqədar RF Prezidenti Vladimir Putinə müraciət ünvanlayıb. Müraciəti Rusiyanın 50-dən çox Azərbaycan diaspor təşkilatlarının ...
QHT Şurasından daha bir yenilik – SƏLİS-in e-vətəndaş proqramının ilk təqdimatı BDU-da oldu
Vətəndaşlar QHT layihələrinin maliyyələşdirilməsi ilə bağlı qiymətləndirmədə iştiraka dəvət edilir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurası yeni brendi olan “SƏLİS”-in (Sürətli Əlaqələndirmə və Layihələrin İdarəetmə Sistemi) e-vətəndaş ...
“Israel Hayom” qəzeti: “Azərbaycan müqəddəs Odlar Yurdudur”
İsraildə çıxan nüfuzlu “Israel Hayom” qəzetində “Azərbaycan müqəddəs Odlar Yurdudur” sərlövhəli məqalə dərc edilib. AZƏRTAC həmin məqaləni təqdim edir. Gözəl Bakı şəhərinin küçələrinə ekskursiya sizi Qafqazın guya Qərbin şərq hissəsi olması ...
“Washington Times” erməni lobbisinin pozucu fəaliyyəti haqqında yazıb
“Washington Times” qəzetində Amerika Xarici Siyasət Şurasının baş elmi işçisi, doktor Stiven Blankın Amerika Erməni Milli Komitəsinin (ANCA) Ermənistanla Azərbaycan arasında danışıqlar prosesinə xələl gətirmək cəhdlərindən və ümumilikdə, Ermənistanın siyasi ...
Sağlamlıq imkanları məhdud uşaq və gənclərin, sosial müəssisə sakinlərinin sərgisi təşkil olunub
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Dənizkənarı Milli Parkda yerləşən “Elektra Events Hall”da nazirliyin sosial müəssisələrinin sakinlərinin, əsasən sağlamlıq imkanları məhdud uşaq və gənclərin “Bahar sevincləri” adlı sərgisi ...

30 апреля под председательством Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева состоялось заседание Кабинета Министров, посвященное итогам социально-экономического развития в первом квартале 2019 года и предстоящим задачам. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства открыл ...
Согласно принятой в 2010 году Международным союзом электросвязи резолюции, четвертый день последней недели апреля отмечается как день «Девушки в ИКТ». Эта дата направлена на поддержку повышения роли женщин в сфере ...
Древний Шелковый путь сделал возможным обмен между великими цивилизациями мира, а также тесно связал страны. Все страны, расположенные на этом маршруте, обладают хорошими экономическими и социальными ресурсами, что делает крайне ...
В соответствии с распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева «О праздновании 650-летнего юбилея великого азербайджанского поэта Имадеддина Насими» посольством Азербайджана в Республике Беларусь в «Доме дружбы» Минска был проведен музыкально-поэтический ...
Уважаемые соотечественники! Сердечно поздравляю вас – всю христианскую общину Азербайджана со священной Пасхой, передаю вам пожелания здоровья, счастья и процветания. На протяжении сотен лет представители различных религий и народов жили ...
26 апреля Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева ознакомилась с работой, проводимой в Государственном историко-архитектурном заповеднике «Ичеришехер». Как сообщает АЗЕРТАДЖ, охрана Ичеришехер, считающегося уникальной жемчужиной азербайджанской архитектуры и культуры, находится в ...
Азербайджанские общественные организации России во главе с академиком Фазилем Гурбановым обратились к Президенту РФ Владимиру Путину по вопросу урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Обращение подписали руководители более 50 азербайджанских диаспорских организаций России. ...
Во влиятельной израильской газете «Israel Hayom» вышла статья «Азербайджан — святая Страна огней». АЗЕРТАДЖ представляет статью вниманию читателей. Экскурсия по улицам красивого города Баку заставит вас отключиться от постоянного образа Кавказа как ...
В газете Washington Times опубликована статья старшего научного сотрудника Американского совета по внешней политике доктора Стивена Бланка о роли Армянского национального комитета Америки (АНКА) в попытках потенциального срыва переговорного процесса ...
В расположенном в Приморском национальном парке Elektra Events Hall состоялись организованные Министерством труда и социальной защиты населения выставка работ обитателей социальных учреждений министерства, в основном детей и молодежи с ограниченными ...