Prezident İlham Əliyevin sədrliyi ilə Nazirlər Kabinetinin ilin birinci rübünün yekunlarına və qarşıda duran vəzifələrə həsr olunan iclası keçirilib
Aprelin 30-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sədrliyi ilə Nazirlər Kabinetinin 2019-cu ilin birinci rübünün sosial-iqtisadi inkişafının yekunlarına və qarşıda duran vəzifələrə həsr olunan iclası keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin ...
Aleksandr Lukaşenko: ATƏT regionunda bir çox problemlərin həll edilməmiş qalmasına qətiyyən göz yummaq olmaz
Aprelin 29-da Belarus Respublikasının Prezidenti Aleksandr Lukaşenko Minsk şəhərində keçirilən İpək Yoluna Dəstək Qrupunun ikinci beynəlxalq konfransı çərçivəsində ATƏT Parlament Assambleyasının sədri Georgi Tseretelini, assambleyanın vitse-prezidenti və qurumun İpək Yoluna ...
Minskdə İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib
“Böyük Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyinin qeyd edilməsi haqqında” Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin imzaladığı Sərəncama müvafiq olaraq, ölkəmizin Belarusdakı səfirliyi tərəfindən Minskdəki “Dostluq evi”ndə Nəsiminin 650 illik yubileyinə ...
Azərbaycanın pravoslav xristian icmasına
Hörmətli həmvətənlər! Sizi – Azərbaycanın bütün xristian icmasını müqəddəs Pasxa bayramı münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edir, hər birinizə cansağlığı, xoşbəxtlik və əmin-amanlıq arzularımı yetirirəm. Yüz illər boyu Azərbaycanda müxtəlif dinlərin və ...
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğunda görülən işlərlə tanış olub
Aprelin 26-da Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğunda görülən işlərlə tanış olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan memarlığının və mədəniyyətinin nadir incisi sayılan İçərişəhərin qorunması diqqət mərkəzindədir. ...
Rusiyadakı Azərbaycan ictimai təşkilatları Prezident Vladimir Putinə müraciət ünvanlayıb
Akademik Fazil Qurbanovun rəhbərliyi ilə Rusiyadakı Azərbaycan ictimai təşkilatları Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizama salınması məsələsi ilə əlaqədar RF Prezidenti Vladimir Putinə müraciət ünvanlayıb. Müraciəti Rusiyanın 50-dən çox Azərbaycan diaspor təşkilatlarının ...
QHT Şurasından daha bir yenilik – SƏLİS-in e-vətəndaş proqramının ilk təqdimatı BDU-da oldu
Vətəndaşlar QHT layihələrinin maliyyələşdirilməsi ilə bağlı qiymətləndirmədə iştiraka dəvət edilir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurası yeni brendi olan “SƏLİS”-in (Sürətli Əlaqələndirmə və Layihələrin İdarəetmə Sistemi) e-vətəndaş ...
“Israel Hayom” qəzeti: “Azərbaycan müqəddəs Odlar Yurdudur”
İsraildə çıxan nüfuzlu “Israel Hayom” qəzetində “Azərbaycan müqəddəs Odlar Yurdudur” sərlövhəli məqalə dərc edilib. AZƏRTAC həmin məqaləni təqdim edir. Gözəl Bakı şəhərinin küçələrinə ekskursiya sizi Qafqazın guya Qərbin şərq hissəsi olması ...
“Washington Times” erməni lobbisinin pozucu fəaliyyəti haqqında yazıb
“Washington Times” qəzetində Amerika Xarici Siyasət Şurasının baş elmi işçisi, doktor Stiven Blankın Amerika Erməni Milli Komitəsinin (ANCA) Ermənistanla Azərbaycan arasında danışıqlar prosesinə xələl gətirmək cəhdlərindən və ümumilikdə, Ermənistanın siyasi ...
Sağlamlıq imkanları məhdud uşaq və gənclərin, sosial müəssisə sakinlərinin sərgisi təşkil olunub
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Dənizkənarı Milli Parkda yerləşən “Elektra Events Hall”da nazirliyin sosial müəssisələrinin sakinlərinin, əsasən sağlamlıq imkanları məhdud uşaq və gənclərin “Bahar sevincləri” adlı sərgisi ...

President Ilham Aliyev chaired Cabinet meeting on results of first quarter of 2019 and future tasks
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has chaired a meeting of the Cabinet of Ministers dedicated to the results of socioeconomic development of the first quarter of 2019 ...
Israel Hayom: Azerbaijan – the Holy Land of Fire
The influential Israeli newspaper Israel Hayom has published an article entitled “Azerbaijan – the Holy Land of Fire”. AZERTAC presents the article. An excursion through the streets of the beautiful city of ...
Exhibition showcases handiworks by children and youth with disabilities and social center residents
An exhibition featuring handiworks by children and youth with disabilities and residents of social centers has been organized by the Ministry of Labor and Social Protection of Population. Called “Joys ...
President Ilham Aliyev was interviewed by Chinese Xinhua agency
The Chinese Xinhua agency has published President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev’s interview. AZERTAC presents the interview. -Last year marked the 26th anniversary of the establishment of diplomatic ties between ...
Lerik’s unique Museum of Longevity
There is a museum in Lerik region on Azerbaijan’s southern border, a museum dedicated to centenarians, the only one of its kind. Azerbaijan enjoys natural and mysterious abundance. Every nook, ...
Azerbaijani Foreign Ministry creates Twitter page on illegal activity in occupied lands
Azerbaijani Ministry of Foreign Affairs and the country’s diplomatic missions constantly focus on any activity that calls into question Azerbaijan’s territorial integrity and sovereignty within the internationally recognized borders, Trend reports referring ...
President Ilham Aliyev received delegation led by Chairperson of Federation Council of Russian Federal Assembly
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received a delegation led by Chairperson of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation Valentina Matviyenko. President ...
President Ilham Aliyev improved a year’s ago rating and increased his voters’ high confidence in him
Survey conducted by French Opinion Way Research Institute in Azerbaijan this March confirmed that President Ilham Aliyev continues to enjoy high confidence of voters The French Opinion Way Research Institute ...
President Ilham Aliyev and first lady Mehriban Aliyeva met with parents of Azerbaijan’s 10 millionth citizen
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and first lady Mehriban Aliyeva have today met with the 10 millionth citizen of Azerbaijan Mehriban Hasanova’s parents at the Republican Perinatal ...
President Ilham Aliyev and first lady Mehriban Aliyeva congratulate Azerbaijani people on birth of 10 millionth citizen
On April 6, 2019, ten millionth citizen of Azerbaijan was born to a family of internally displaced people, former residents of Aghdara district, currently registered in the village of Bash ...