Abşeron rayonunda məcburi köçkün ailələri üçün salınmış yaşayış kompleksi istifadəyə verilib
Dekabrın 24-də Abşeron rayonunun ərazisində 1000 məcburi köçkün ailəsi üçün salınmış yeni yaşayış kompleksi istifadəyə verilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva mərasimdə ...
“İlham Əliyev – on beş illik prezidentlik dövrünün uğur salnaməsi. 2003-2018” filminin və kitabının təqdimat mərasimi keçirilib
Dekabrın 24-də Heydər Əliyev Mərkəzində “İlham Əliyev – on beş illik prezidentlik dövrünün uğur salnaməsi. 2003-2018” adlı filmin və kitabın təqdimat mərasimi keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, əvvəlcə Prezident İlham Əliyevin ...
İlham Əliyev. Azərbaycanı inamla irəli aparan Prezident
Xalqları dünyada məşhurlaşdıran təkcə onların zəngin təbii sərvətləri və maddi mədəniyyət inciləri deyil, həm də dünya siyasətində mühüm rol oynayan fenomen şəxsiyyətləridir. Məhz belə fenomen şəxsiyyətlərin müəyyənləşdirdiyi yol hər bir ...
Prezident İlham Əliyev Türkiyədə “İlin dövlət başçısı” seçilib
Prezident İlham Əliyev Türkiyədə səmimi, işgüzar, uğurlu və Türkiyə dövlətinin dostu meyarlarına görə “İlin dövlət başçısı” seçilib. Bu barədə AZƏRTAC-a Türkiyə Azərbaycan Dərnəkləri Federasiyasının (TADEF) sədri Bilal Dündar məlumat verib. O ...

В понедельник на территории Абшеронского района в эксплуатацию был сдан новый жилой комплекс, построенный для 1000 семей вынужденных переселенцев. Президент Азербайджана Ильхам Алиев и Первая леди Мехрибан Алиева приняли участие ...
24 декабря в Центре Гейдара Алиева проходит церемония презентации фильма и книги «Ильхам Алиев – летопись успеха пятнадцатилетнего периода президентства. 2003-2018». Как сообщает АЗЕРТАДЖ, сначала был показан фильм о 15-летней деятельности ...
Портал «Москва-Баку» опубликовал статью «Ильхам Алиев — эталон современного лидера глобализирующегося мира», приуроченную ко дню рождения главы нашего государства. АЗЕРТАДЖ представляет этот материал своим читателям. X X X «Эталон современного лидера глобализирующегося ...
Президент Ильхам Алиев избран в Турции «Главой государства года» по критериям искренний, деловой, успешный и друг турецкого государства. Об этом АЗЕРТАДЖ сообщил председатель Федерации турецко-азербайджанских обществ (TADEF) Билал Дюндар. Он отметил, что ...