Əli Həsənov: Prezident İlham Əliyev dövlət dilinin saflığının qorunmasını Azərbaycan dövləti qarşısında duran ən mühüm vəzifələrdən biri hesab edir
Prezident İlham Əliyev dövlət dilinin saflığının qorunmasını Azərbaycan dövləti qarşısında duran ən mühüm vəzifələrdən biri hesab edir. Trend-in məlumatına görə, bunu Azərbaycan Prezidentinin İctimai-siyasi məsələlər üzrə köməkçisi Əli Həsənov Azərbaycanda ...
Beynəlxalq Könüllülər Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilir
Dekabrın 5-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və BMT-nin İnkişaf Proqramının təşkilatçılığı, o cümlədən BMT-nin Könüllülər Proqramı, ADA Universiteti və “Coca-Cola” şirkətinin birgə ...
Surqut şəhərinin aeroportu əfsanəvi azərbaycanlı geoloq Fərman Salmanovun adını daşıyacaq
Rusiyanın Xantı-Mansiysk muxtar dairəsinin ən böyük beynəlxalq hava limanı – Surqut aeroportu əfsanəvi azərbaycanlı geoloq Fərman Salmanovun adını daşıyacaq. AZƏRTAC xəbər verir ki, bu, “Rusiyanın dahi adları” layihəsi çərçivəsində ölkənin 47 ...
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev “Bakutel-2018” sərgisi ilə tanış olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva, qızları Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva dekabrın 4-də Bakı Ekspo Mərkəzində XXIV Azərbaycan Beynəlxalq Telekommunikasiya, İnnovasiya və Yüksək Texnologiyalar Sərgisi – ...

Али Гасанов: Президент Ильхам Алиев считает сохранение чистоты государственного языка одной из важных задач, стоящих перед азербайджанским государством
Президент Ильхам Алиев считает сохранение чистоты государственного языка одной из важных задач, стоящих перед азербайджанским государством. Об этом помощник Президента Азербайджана по общественно-политическим вопросам Али Гасанов сказал, выступая на конференции ...
5 декабря — Международный день волонтеров
Международный день волонтеров, предложенный Генеральной Ассамблеей ООН, празднуется ежегодно 5 декабря. Этот день дает возможность добровольцам и различным организациям отпраздновать свою работу, поделиться своими ценностями и рассказать о себе на ...
Аэропорт города Сургут будет назван именем легендарного азербайджанского геолога Фармана Салманова
Сургутский аэропорт– крупнейший в Ханты-Мансийском автономном округе России — будет назван именем легендарного азербайджанского геолога Фармана Салманова. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, это стало известно по результатам всенародного голосования в рамках проекта «Великие ...
Президент Азербайджана Ильхам Алиев ознакомился с выставкой «Bakutel-2018»
4 декабря Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева, их дочери Лейла Алиева и Арзу Алиева ознакомились в Бакинском Экспо-центре с XXIV Азербайджанской Международной выставкой телекоммуникаций, инноваций и ...