Azərbaycan Prezidenti: Biz prinsipial mövqeyimizdən çəkilməyəcəyik, öz ərazi bütövlüyümüzün istənilən yolla bərpası bizim suveren hüququmuzdur
Biz prinsipial mövqeyimizdən çəkilməyəcəyik, öz ərazi bütövlüyümüzün istənilən yolla bərpası bizim suveren hüququmuzdur. Trend-in məlumatına görə, bunu Prezident İlham Əliyev Abşeron rayonunun ərazisində məcburi köçkün ailələri üçün salınmış yeni yaşayış ...
Rusiyanın aparıcı “Rossiya-24” telekanalı Azərbaycan haqqında “Merci Baku” adlı xüsusi reportaj yayımlayıb
Dekabrın 24-də Rusiyanın aparıcı xəbərlər kanalı olan “Rossiya-24”də Azərbaycan haqqında “Merci Baku” adlı xüsusi reportaj yayımlanıb. AZƏRTAC həmin reportajı təqdim edir. Aparıcı: Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev 57 yaşını qeyd edir. Əlamətdar gün münasibətilə ...
Abşeron rayonunda məcburi köçkün ailələri üçün salınmış yaşayış kompleksi istifadəyə verilib
Dekabrın 24-də Abşeron rayonunun ərazisində 1000 məcburi köçkün ailəsi üçün salınmış yeni yaşayış kompleksi istifadəyə verilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva mərasimdə ...
“İlham Əliyev – on beş illik prezidentlik dövrünün uğur salnaməsi. 2003-2018” filminin və kitabının təqdimat mərasimi keçirilib
Dekabrın 24-də Heydər Əliyev Mərkəzində “İlham Əliyev – on beş illik prezidentlik dövrünün uğur salnaməsi. 2003-2018” adlı filmin və kitabın təqdimat mərasimi keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, əvvəlcə Prezident İlham Əliyevin ...
İlham Əliyev. Azərbaycanı inamla irəli aparan Prezident
Xalqları dünyada məşhurlaşdıran təkcə onların zəngin təbii sərvətləri və maddi mədəniyyət inciləri deyil, həm də dünya siyasətində mühüm rol oynayan fenomen şəxsiyyətləridir. Məhz belə fenomen şəxsiyyətlərin müəyyənləşdirdiyi yol hər bir ...
Prezident İlham Əliyev Türkiyədə “İlin dövlət başçısı” seçilib
Prezident İlham Əliyev Türkiyədə səmimi, işgüzar, uğurlu və Türkiyə dövlətinin dostu meyarlarına görə “İlin dövlət başçısı” seçilib. Bu barədə AZƏRTAC-a Türkiyə Azərbaycan Dərnəkləri Federasiyasının (TADEF) sədri Bilal Dündar məlumat verib. O ...
Prezident İlham Əliyev Bakı neft emalı zavodunda bitum qurğusunun və maye qazdoldurma məntəqəsinin açılışında iştirak edib
Heydər Əliyev adına Bakı neft emalı zavodunda aparılan yenidənqurma və modernləşdirmə layihəsinin birinci mərhələsi çərçivəsində inşa edilən yeni bitum qurğusunun və maye qazdoldurma məntəqəsinin dekabrın 21-də açılış mərasimi olub. AZƏRTAC xəbər ...
Əfsanəvi qəhrəman Mehdi Hüseynzadənin tarixi xidmətlərinin üzə çıxarılmasında ulu öndər Heydər Əliyevin müstəsna rolu olub
Dekabrın 20-də Azərbaycan Respublikasının Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətində (DTX) “Ümummilli lider Heydər Əliyevin Sovet İttifaqı Qəhrəmanı Mehdi Hüseynzadənin faşizmə qarşı mübarizədə tarixi xidmətlərinin üzə çıxarılmasındakı müstəsna rolu” mövzusunda tədbir keçirilib. AZƏRTAC xəbər ...
“newsblaze.com” saytı: “Yəhudi uşaqlarını xilas etmiş azərbaycanlı kəşfiyyatçı “Dünyanın mömin adamı” fəxri adına layiqdir”
1941-ci ildə Kremlin “məxfi qrupu” Hitlerin əsas əlaltılarından biri olan Karl fon Rodenburqu öldürməyib onun diri tutulmasını qərara aldı. Bu iş “Həmzə baba”nın – şərti adı “Sadıqaşvili” olan azərbaycanlı, sovet ...
Almaniyanın məşhur “Nitro” jurnalı Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi ilə bağlı həqiqətlərdən yazır
Almaniyanın məşhur “Nitro” jurnalında Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı həqiqətlərin əks olunduğu məqalə dərc edilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, məqalənin müəllifləri Bettina Şellonq-Lammel və Bernd Lammel münaqişənin tarixi, beynəlxalq ictimaiyyətin ...

Азербайджан не отступит от своей принципиальной позиции, восстановление территориальной целостности любым путем – наше суверенное право. Об этом Президент Азербайджана Ильхам Алиев сказал в понедельник, выступая на церемонии сдачи в ...
24 декабря ведущий российский телеканал «Россия-24» показал специальный репортаж «Мерси, Баку», посвященный Азербайджану. АЗЕРТАДЖ предлагает данный репортаж. Ведущая: Президент Азербайджана Ильхам Алиев отмечает 57-й день рождения. Его уже поздравил Президент Владимир Путин, подчеркнув, ...
В понедельник на территории Абшеронского района в эксплуатацию был сдан новый жилой комплекс, построенный для 1000 семей вынужденных переселенцев. Президент Азербайджана Ильхам Алиев и Первая леди Мехрибан Алиева приняли участие ...
24 декабря в Центре Гейдара Алиева проходит церемония презентации фильма и книги «Ильхам Алиев – летопись успеха пятнадцатилетнего периода президентства. 2003-2018». Как сообщает АЗЕРТАДЖ, сначала был показан фильм о 15-летней деятельности ...
Портал «Москва-Баку» опубликовал статью «Ильхам Алиев — эталон современного лидера глобализирующегося мира», приуроченную ко дню рождения главы нашего государства. АЗЕРТАДЖ представляет этот материал своим читателям. X X X «Эталон современного лидера глобализирующегося ...
Президент Ильхам Алиев избран в Турции «Главой государства года» по критериям искренний, деловой, успешный и друг турецкого государства. Об этом АЗЕРТАДЖ сообщил председатель Федерации турецко-азербайджанских обществ (TADEF) Билал Дюндар. Он отметил, что ...
21 декабря состоялась церемония открытия новой битумной установки и пункта заправки сжиженного газа, построенных в рамках первого этапа проекта по реконструкции и модернизации, осуществляемого на Бакинском нефтеперерабатывающем заводе имени Гейдара ...
20 декабря в Службе государственной безопасности (СГБ) Азербайджанской Республики состоялось мероприятие на тему «Исключительная роль общенационального лидера Гейдара Алиева в выявлении исторических заслуг Героя Советского Союза Мехти Гусейнзаде в борьбе ...
В 1941 году «секретная группа» Кремля решила не убивать одного из главных сподвижников Гитлера — Карла фон Роденбурга, а захватить его живым. Это задание было поручено группе «Деда Гамзы»- Гамзы ...
Во многих странах преподавание на факультете журналистики строится не только в гуманитарном, но и в других направлениях. Но, к сожалению, в Азербайджане преподавание на факультете журналистики осуществляется только в гуманитарном ...