YUNESKO-nun Hökumətlərarası Komitəsində Ermənistanın təxribatının qarşısı alınıb
YUNESKO-nun Hökumətlərarası Komitəsində Ermənistanın təxribatının qarşısı alınıb. Mədəniyyət Nazirliyindən Trend-ə verilən məlumata göröə, Mavriki Respublikasının paytaxtı Port Luis şəhərində keçirilən YUNESKO-nun Qeyri-maddi mədəni irsin qorunması üzrə Hökumətlərarası Komitəsinin növbəti 13-cü ...
Prezident İlham Əliyev Rusiya Federasiyası Çeçenistan Respublikasının başçısı Ramzan Kadırovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev noyabrın 27-də Rusiya Federasiyası Çeçenistan Respublikasının başçısı Ramzan Kadırovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan və çeçen xalqları arasında tarixən dostluq ...
Azərbaycan “National Geographic Traveler Awards-2018” mükafatının iki nominasiyasında ilk üçlükdədir
Azərbaycan “National Geographic Traveler Awards -2018” mükafatının iki nominasiyasında ilk üçlüyə daxil olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, ən yaxşı turizm istiqamətləri və xidmətləri üçün 25 nominasiyada onlayn-səsvermə iyunun 22-dən oktyabrın 22-dək ...

Armenia’s attempted provocation was suppressed in the UNESCO Interparliamentary Committee, the Azerbaijani Ministry of Culture said in a message on Nov. 27. Azerbaijan’s five-year report “Chovgan – a traditional sporting ...
President Ilham Aliyev received delegation led by Head of Chechen Republic of Russian Federation Ramzan Kadyrov
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received a delegation led by Head of the Chechen Republic of the Russian Federation Ramzan Kadyrov. The head of state hailed ...
National Heritage of Azerbaijan: Basgal and Kalagayi
Reminding slightly of the Baku fortress, the village of Basgal pleases the eye with well-groomed streets and houses. Located 56 km from the present center of Ismayilli district, Basgal played ...