YUNESKO-nun Hökumətlərarası Komitəsində Ermənistanın təxribatının qarşısı alınıb
YUNESKO-nun Hökumətlərarası Komitəsində Ermənistanın təxribatının qarşısı alınıb. Mədəniyyət Nazirliyindən Trend-ə verilən məlumata göröə, Mavriki Respublikasının paytaxtı Port Luis şəhərində keçirilən YUNESKO-nun Qeyri-maddi mədəni irsin qorunması üzrə Hökumətlərarası Komitəsinin növbəti 13-cü ...
Prezident İlham Əliyev Rusiya Federasiyası Çeçenistan Respublikasının başçısı Ramzan Kadırovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev noyabrın 27-də Rusiya Federasiyası Çeçenistan Respublikasının başçısı Ramzan Kadırovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan və çeçen xalqları arasında tarixən dostluq ...
Azərbaycan “National Geographic Traveler Awards-2018” mükafatının iki nominasiyasında ilk üçlükdədir
Azərbaycan “National Geographic Traveler Awards -2018” mükafatının iki nominasiyasında ilk üçlüyə daxil olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, ən yaxşı turizm istiqamətləri və xidmətləri üçün 25 nominasiyada onlayn-səsvermə iyunun 22-dən oktyabrın 22-dək ...

В Межпарламентском комитете ЮНЕСКО пресечена попытка армянской провокации
В Межпарламентском комитете ЮНЕСКО была пресечена попытка армянской провокации, говорится во вторник в сообщении министерства культуры Азербайджана. В ходе 13-й сессии Межправительственного комитета ЮНЕСКО по охране нематериального наследия в городе ...
Президент Ильхам Алиев принял делегацию под руководством главы Чеченской Республики Российской Федерации Рамзана Кадырова
27 ноября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял делегацию под руководством главы Чеченской Pеспублики Российский Федерации Рамзана Кадырова. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, подчеркнув, что между азербайджанским и чеченским народами исторически существовали дружественные ...
В двух номинациях премии National Geographic Traveler Awards -2018 Азербайджан вошел в первую тройку победителей
Азербайджан в двух номинациях премии National Geographic Traveler Awards -2018 вошел в первую тройку победителей. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, онлайн-голосование за лучшие туристические направления и услуги в 25 номинациях проходило c 22 ...