Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev ABŞ Prezidentinin milli təhlükəsizlik məsələləri üzrə müşavirini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 24-də ABŞ Prezidentinin milli təhlükəsizlik məsələləri üzrə müşaviri Con Boltonu qəbul edib. AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı Azərbaycan ilə ABŞ arasında müxtəlif sahələrdə uğurlu ...
Dağlıq Qarabağ bölgəsinin azərbaycanlı icması Sent-Etiyen merinin Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərinə qanunsuz səfərinə etiraz edir
Azərbaycan Respublikası Dağlıq Qarabağ bölgəsinin azərbaycanlı icması Fransanın Sent-Etiyen şəhərinin merinin Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərinə qanunsuz səfəri ilə bağlı bəyanat yayıb. Bəyanatı AZƏRTAC-a şərh edən “Azərbaycan Respublikası Dağlıq Qarabağ Bölgəsinin Azərbaycanlı ...
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Rusiyanın daxili işlər nazirini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 23-də Rusiya Federasiyasının daxili işlər naziri Vladimir Kolokoltsevi qəbul edib. AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı Vladimir Kolokoltsevin Azərbaycana səfərini əlaqələrimizin yaxşı göstəricisi kimi dəyərləndirərək, ...
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva İmam Hüseyn məscidinin bərpadan sonra açılışında iştirak edib
Oktyabrın 23-də Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Bakının Yasamal rayonunda Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə bərpa olunmuş İmam Hüseyn məscidinin açılışında iştirak edib. Cəmiyyətin, ölkənin dayanıqlı inkişafı üçün dövlət-din ...
SOCAR Bakı-Tbilisi-Qars dəmir yolu ilə ilk konteyner nəqlini həyata keçirib
SOCAR-ın Marketinq və İqtisadi Əməliyyatlar İdarəsi “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin törəmə şirkəti olan “ADY Konteyner” ilə birgə karbamidin Türkmənistanın Marı zavodundan Türkiyəyə çatdırılması üzrə ilk sınaq alışını və nəqlini həyata ...
Bakıda “Ekoloji problemlər və onların həlli yolları tələbələrin gözü ilə” mövzusunda II gənclər sərgisi təşkil olunub
Oktyabrın 22-də Gənclər və İdman Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə “Baku Crystall Hall”da “Ekoloji problemlər və onların həlli yolları tələbələrin gözü ilə” mövzusunda II gənclər sərgisi təşkil olunub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Heydər ...

Президент Азербайджана Ильхам Алиев принял советника Президента США по вопросам национальной безопасности
24 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял советника Президента США по вопросам национальной безопасности Джона Болтона. ...
Азербайджанская община Нагорно-Карабахского региона выражает протест незаконному визиту мэра города Сент-Этьен на оккупированные территории Азербайджана
Азербайджанская община Нагорно-Карабахского региона Азербайджанской Республики распространила заявление о незаконном визите мэра французского города Сент-Этьен на оккупированные территорий Азербайджана. Комментируя АЗЕРТАДЖ заявление председатель Координационного совета Общественного объединения «Азербайджанская община Нагорно-Карабахского региона Азербайджанской ...
Президент Азербайджана Ильхам Алиев принял министра внутренних дел России
23 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял министра внутренних дел Российской Федерации Владимира Колокольцева. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, подчеркнув, что визит Владимира Колокольцева в Азербайджан является хорошим показателем наших связей, глава ...
Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева приняла участие в открытии после реставрации мечети Имама Хусейна
23 октября Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева приняла участие в открытии в Ясамальском районе Баку мечети Имама Хусейна, реставрированной при поддержке Фонда Гейдара Алиева. Государственно-религиозные отношения имеют большое значение ...
SOCAR и ADY Container осуществили первую контейнерную транспортировку по коридору Баку-Тбилиси-Карс
Управление маркетинга и экономических операций SOCAR совместно с дочерней компанией ЗАО «Азербайджанские железные дороги» ООО ADY Container совершили первую тестовую закупку и транспортировку карбамида с Марыйского завода (Туркменистан) в Турцию. ...
В Баку открылась II молодежная выставка на тему «Экологические проблемы и пути их решения глазами студентов»
22 октября в Baku Crystal Hall открылась II молодежная выставка на тему «Экологические проблемы и пути их решения глазами студентов», организованная Министерством молодежи и спорта. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, вице-президент Фонда Гейдара ...