Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Türkiyəyə işgüzar səfərə gəlib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev İzmir şəhərində “Star” neft emalı zavodunun açılış mərasimində iştirak etmək üçün oktyabrın 19-da Türkiyə Respublikasına işgüzar səfərə gəlib. Hər iki ölkənin dövlət bayraqlarının dalğalandığı İzmir ...
Ekspert: Qlobal Rəqabətlilik Hesabatı göstərir ki, Azərbaycan dünyada sosial bərabərliyin ən yüksək səviyyədə təmin olunduğu ölkədir
Dünya İqtisadi Forumunun Qlobal Rəqabətlilik Hesabatı da göstərir ki, Azərbaycan dünyada sosial bərabərliyin ən yüksək səviyyədə təmin olunduğu ölkədir. Bunu Trend-ə açıqlamasında YAP Siyasi Şurasının üzvü, “İki sahil” qəzetinin baş ...
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva İtaliya Senatının sədri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva oktyabrın 18-də İtaliya Respublikası Senatının sədri xanım Maria Elisabetta Alberti Kasellati ilə görüşüb. AZƏRTAC xəbər verir ki, görüş Dənizkənarı Milli Parkın ərazisində yenidən qurulan Azərbaycanın ...
Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə Moskvada “Azərbaycanın payız sovqatları” adlı şəhərcik açılıb
Heydər Əliyev Fondu, Azərbaycanın Rusiyadakı səfirliyi və Moskva hökumətinin təşkilatçılığı, Azərbaycanın İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi ilə oktyabrın 17-dən 21-dək Moskvanın Tver meydanında “Azərbaycanın payız sovqatları” adlı şəhərcik fəaliyyət göstərəcək. AZƏRTAC xəbər verir ...
Bakıda ilk Milli Turizm Sammiti keçirilib
Oktyabrın 18-də Bakı Konqres Mərkəzində Dövlət Turizm Agentliyi və Azərbaycan Turizm Bürosunun təşkilatçılığı ilə Milli Turizm Sammiti keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, Dövlət Müstəqilliyi Gününün 27-ci ildönümündə keçirilən sammitdə dövlət orqanlarının, ...

Президент Ильхам Алиев прибыл с рабочим визитом в Турцию
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в пятницу прибыл с рабочим визитом в Турцию для участия в церемонии открытия нефтеперерабатывающего завода “Star” в городе Измир. В измирском аэропорту имени Аднана Мендереса, где ...
Отчет ВЭФ демонстрирует, что Азербайджан одна из стран мира, где обеспечивается социальное равенство — эксперт
Отчет Всемирного экономического форума (ВЭФ) о глобальной конкурентоспособности также подтверждает, что Азербайджан является одной из стран мира, где на самом высоком уровне обеспечивается социальное равенство. Об этом в четверг сказал ...
Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева встретилась с председателем Сената Италии
18 октября Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева встретилась с председателем Сената Итальянской Республики Марией Элизабеттой Альберти Казеллати. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, встреча состоялась в заново отстроенном на территории Приморского национального парка ...
В Москве открылся городок «Осенние дары Азербайджана», организованный Фондом Гейдара Алиева
С 17 по 21 октября на Тверской площади Москвы будет функционировать городок под названием «Осенние дары Азербайджана», организованный Фондом Гейдара Алиева, посольством Азербайджана в России и правительством Москвы при поддержке ...
В Баку состоялся первый Национальный туристический саммит
18 октября в Бакинском конгресс-центре состоялся Национальный туристический саммит, организованный Государственным агентством по туризму и Бюро туризма Азербайджана. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в саммите, проходящем в день 27-й годовщины Дня государственной независимости, ...