XİN: Azərbaycan BMT-nin Fələstinli Qaçqınlara Yardım və İşlərin Təşkili üzrə Yaxın Şərq Agentliyinə yardım edib
Azərbaycan Respublikası Fələstin xalqının çətin günlərində hər zaman yanında olduğunu və İslam həmrəyliyinə sadiqliyini nəzərə alaraq, hazırda ciddi maliyyə çətinlikləri ilə üzləşən Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Fələstinli Qaçqınlara Yardım və İşlərin ...
Prezident İlham Əliyevin sədrliyi ilə Nazirlər Kabinetinin 2018-ci ilin doqquz ayının sosial-iqtisadi inkişafının yekunlarına və qarşıda duran vəzifələrə həsr olunan iclası keçirilib
Oktyabrın 9-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sədrliyi ilə Nazirlər Kabinetinin 2018-ci ilin doqquz ayının sosial-iqtisadi inkişafının yekunlarına və qarşıda duran vəzifələrə həsr olunan iclası keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin ...
Milli Məclisin sədri Oqtay Əsədov Antalyada Ermənistan rəsmisinin yalanlarına tutarlı cavab verib
Avrasiya ölkələri parlament sədrlərinin Antalya şəhərində keçirilən üçüncü görüşünün plenar iclasında çıxış edən Ermənistan parlamenti sədrinin müavini Eduard Şarmazanov işğalçı dövlətin ənənələrinə uyğun olaraq uydurma “erməni soyqırımı” və Dağlıq Qarabağ ...
“Travellers Archive” jurnalı: Azərbaycan hər addımda heyrətləndirir
Azərbaycan müəyyən mənada qeyri-adi turizm marşrutudur: bu ölkə hər addımda heyrətləndirməyi bacarır – həm insani nöqteyi-nəzərdən, həm də mədəni və coğrafi baxımdan. AZƏRTAC xəbər verir ki, bu barədə Almaniyanın “Travellers Archive” ...

МИД: Азербайджан выделил средства Ближневосточному агентству ООН для помощи палестинским беженцам и организации работ
Учитывая поддержку, которую Азербайджанская Республика всегда оказывала в трудные дни народу Палестины и приверженность исламской солидарности, в октябре текущего года оказала Ближневосточному агентству ООН для помощи палестинским беженцам и организации ...
Под председательством Президента Ильхама Алиева состоялось заседание Кабинета Министров, посвященное итогам социально-экономического развития за девять месяцев 2018 года и предстоящим задачам
9 октября под председательством Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева состоялось заседание Кабинета Министров, посвященное итогам социально-экономического развития за девять месяцев 2018 года и предстоящим задачам. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства открыл ...
Председатель Милли Меджлиса в Анталье дал весомый ответ на ложь официального представителя Армении
Выступивший на пленарном заседании третьей встречи председателей парламентов стран Евразии в Анталье заместитель председателя парламента Армении Эдуард Шармазанов в соответствии с традициями государства-агрессора озвучил алогичные, лживые мысли клеветнического характера о ...
Немецкий журнал «Travellers Archive»: Азербайджан удивляет на каждом шагу
Азербайджан может быть не совсем обычным туристическим направлением, но эта страна может удивлять на каждом шагу — как с человеческой, так с культурной и географической точек зрения. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об ...