Romada Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyi münasibətilə rəsmi ziyafət verilib
Sentyabrın 25-də Romada Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyi münasibətilə rəsmi ziyafət verilib. AZƏRTAC-ın xüsusi müxbiri xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva rəsmi ziyafətdə iştirak edib. Əvvəlcə ...
FAO-nun Romadakı baş ofisində “Azərbaycan otağı”nın açılışı olub
Sentyabrın 25-də BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) Romadakı baş ofisində “Azərbaycan otağı”nın açılışı olub. AZƏRTAC-ın xüsusi müxbiri xəbər verir ki, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, BMT-nin Ərzaq və Kənd ...
Nyu-Yorkda BMT Baş Assambleyasının ümumi siyasi diskussiyaları keçirilib
Nyu-Yorkda BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində ümumi siyasi diskussiyalar keçirilib. Müzakirələrdən əvvəl BMT-nin baş katibi üzv dövlətlərə təşkilatın işi haqqında öz illik məruzəsini təqdim edib. AZƏRTAC xəbər verir ki, ənənəyə ...

25 сентября в Риме был устроен официальный прием по случаю 100-летнего юбилея Азербайджанской Демократической Республики. Как сообщает специальный корреспондент АЗЕРТАДЖ, в официальном приеме принимала участие Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева. ...
25 сентября в главном офисе Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (ФАО) состоялось открытие «Азербайджанской комнаты». Как сообщает специальный корреспондент АЗЕРТАДЖ, в открытии принимала участие вице-президент Фонда Гейдара Алиева, посол доброй воли ...
25 сентября в Нью-Йорке началась общеполитическая дискуссия в рамках 73-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН. Перед началом общих прений Генеральный секретарь ООН предоставил государствам-членам ООН свой ежегодный доклад о работе Организации. ...