Romada Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyi münasibətilə rəsmi ziyafət verilib
Sentyabrın 25-də Romada Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyi münasibətilə rəsmi ziyafət verilib. AZƏRTAC-ın xüsusi müxbiri xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva rəsmi ziyafətdə iştirak edib. Əvvəlcə ...
FAO-nun Romadakı baş ofisində “Azərbaycan otağı”nın açılışı olub
Sentyabrın 25-də BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) Romadakı baş ofisində “Azərbaycan otağı”nın açılışı olub. AZƏRTAC-ın xüsusi müxbiri xəbər verir ki, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, BMT-nin Ərzaq və Kənd ...
Nyu-Yorkda BMT Baş Assambleyasının ümumi siyasi diskussiyaları keçirilib
Nyu-Yorkda BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində ümumi siyasi diskussiyalar keçirilib. Müzakirələrdən əvvəl BMT-nin baş katibi üzv dövlətlərə təşkilatın işi haqqında öz illik məruzəsini təqdim edib. AZƏRTAC xəbər verir ki, ənənəyə ...

Rome hosted conference on centennial of Azerbaijan Democratic Republic and relations of strategic partnership between Azerbaijan and Italy
A conference on “The 100th anniversary of the establishment of the Azerbaijan Democratic Republic and relations of strategic partnership between the Republic of Azerbaijan and the Italian Republic” has been ...
Azerbaijan, US discuss bilateral cooperation
Azerbaijan`s Foreign Minister Elmar Mammadyarov has met with US Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Wess Mitchell on the sidelines of the 73rd session of the UN ...