Müdafiə Nazirliyi: Düşmənin istənilən uçuş vasitəsi tərəfimizdən dərhal neytrallaşdırılacaq
Azərbaycanın Müdafiə Nazirliyi bəyanat yayıb. Nazirliyin mətbuat xidmətindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, Ermənistan hərbi-siyasi rəhbərliyi qoşunların qarşıdurma xəttində vəziyyətin gərginləşdirilməsinə yönəlmiş növbəti təxribat xarakterli addım atır. İşğal olunmuş ərazilərimizdə hərbi aviasiyanın cəlb ...
Bakıda “ADEX-2018” sərgisi keçirilir
Sentyabrın 25-də Bakı Ekspo Mərkəzində üçüncü “ADEX-2018” Azərbaycan Beynəlxalq müdafiə sərgisi açılıb. AZƏRTAC xəbər verir ki, açılış mərasimində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin hüquq-mühafizə orqanları ilə iş və hərbi məsələlər üzrə köməkçisi-şöbə müdiri ...
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva İtaliyaya rəsmi səfərə gəlib
Xüsusi müxbirimiz xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti xanım Mehriban Əliyeva İtaliya Respublikasına rəsmi səfərə gəlib. AZƏRTAC ...
Prezident İlham Əliyev Bolqarıstanın Baş nazirinin müavininin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 25-də Bolqarıstanın Baş nazirinin ictimai asayiş və təhlükəsizlik üzrə müavini, müdafiə naziri Krasimir Karakaçanovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib. AZƏRTAC xəbər verir ki, Bolqarıstanın ...
Naxçıvanda “Avropa şəhərciyi”nin açılışı olub
Sentyabrın 23-də “Naxçıvanqala” Tarix-Memarlıq Muzey Kompleksində “Avropa şəhərciyi”nin açılış tədbiri keçirilib. Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin mətbuat xidmətindən AZƏRTAC-a bildirilib ki, əvvəlcə Azərbaycan Respublikasının və Avropa İttifaqının himnləri səsləndirilib. Avropa ölkələrinin ...

Министерство обороны: Любое воздушное средство противника будет немедленно нейтрализовано
Министерство обороны распространило заявление. Как сообщили АЗЕРТАДЖ в пресс-службе Министерства обороны, военно-политическое руководство Армении прибегает к очередным провокационным действиям, направленным на обострение ситуации на линии противостояния войск. Распространяемая противником информация о проведении ...
В Баку проходит выставка «ADEX-2018»
В Бакинском Экспо-центре проходит выставка «ADEX-2018», в которой участвуют 224 компании из 29 стран. Как передает Vzglyad.az, на выставке представлены 11 национальных стендов ведущих оборонно-промышленных компаний Азербайджана, Турции, Беларуси, Китая, Франции, ...
Первый вице-президент Aзербайджана Мехрибан Алиева прибыла с официальным визитом в Италию
Как сообщает наш специальный корреспондент, Первый вице-президент Aзербайджанской Республики Мехрибан Алиева прибыла с официальным визитом в Итальянскую Республику. АЗЕРТАДЖ ...
Президент Ильхам Алиев принял делегацию во главе с вице-премьером Болгарии
Президент Азербайджана Ильхам Алиев во вторник принял делегацию во главе с заместителем премьер-министра Болгарии по общественному порядку и безопасности, министром обороны Красимиром Каракачановым. БАКУ /Trend/ ...
В Нахчыване состоялось открытие «Европейского городка»
23 сентября в Историко-архитектурном музейном комплексе «Нахчывангала» состоялось открытие «Европейского городка». Как сообщили АЗЕРТАДЖ в пресс-службе Верховного Меджлиса Нахчыванской Автономной Республики, вначале прозвучали гимны Азербайджанской Республики и Европейского Союза. Послы европейских стран ...