Avropa Parlamentinin qəbul etdiyi qətnamə ilə bağlı Azərbaycan Prezidentinə müraciət edildi
Bu gün Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsində əraziləri işğal olunmuş rayonların İcra hakimiyyətlərinin başçıları, həmin rayonlardan seçilmiş deputatların iştirakı ilə tədbir keçirilib. Trend-in məlumatına görə, tədbirdə Azərbaycan ...
Azərbaycandan yalnız BDU dünyanın nüfuzlu universitetləri arasında yer alıb
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) növbəti dəfə dünyanın nüfuzlu universitetləri arasında yer alıb. Universitetin Mətbuat və informasiya şöbəsindən Trend-ə verilən məlumata görə, ali məktəblərdə tədrisin keyfiyyətinə görə beynəlxaq “Round University Ranking” ...
Qərb kabusu Azərbaycana haradan girdi, haranı açaq ki çıxsın?
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Bilik Fondunun mətbuat katibi Ceyhun Musaoğlu İndi yazdığımı hamı bilir. Təkrar edirəmsə, biliklərimizin silkələnib ayılmasına ehtiyac var, demək. Xatırlatma: Qərb və Avropa Şərq ölkələrinə ilk olaraq ...
Səfir: Qondarma “seçkilər ” Dağlıq Qarabağın statusuna təsir etməyəcək
Azərbaycanın işğal olunmuş Dağlıq Qarabağ ərazilərində sentyabrın 13-ə təyin edilən qondarma “seçkilər”in keçirilməsi heç bir halda regionun gələcək statusuna təsir göstərməyəcək. Trend-in məlumatına görə, bunu Avstraliyanın Azərbaycandakı səfiri Ceyms Larsen ...
Ziyafət Əsgərov: “Axı Azərbaycandan nə istəyirsiniz? “
“Avropa Parlamentinin qəbul etdiyi bu qətnamə əsası olmayan kağız parçasıdır. Bu qətnamədə Azərbaycanla bağlı əks olunanlar tamamilə yalan, böhtan və qərəzdir”. Trend-in məlumatına görə, bunu parlamentin bu gün keçirilən növbədənkənar ...
Müdafiə Naziri bəzi sahələrə xüsusi diqqət yönəldilərək tədbirlər görülməsini tələb edib
Azərbaycanda keçirilən genişmiqyaslı Komanda Qərargah Hərbi Oyunları sona çatıb. Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən Trend-ə bildiriblər ki, Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun rəhbərliyi ilə nazirliyin və Silahlı Qüvvələrin rəhbər heyəti, birlik ...
NATO-nun xüsusi qrupu Azərbaycan hərbçilərinə psixoloji əməliyyatlar üzrə təlim keçir
Bakıda “Böhranlara cavab əməliyyatlarında NATO-nun psixoloji əməliyyatları” mövzusunda təlim kursu keçirilir. Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən Trend-ə bildiriblər ki, Müdafiə Nazirliyinin NATO ilə 2015-ci il üçün Fərdi Tərəfdaşlıq üzrə Əməkdaşlıq Proqramına ...
Səməd Seyidov: Azərbaycan Avronest Parlament Assambleyasında iştirakını dayandırmalıdır
“Azərbaycanda Milli Məclisə seçkilər ərəfəsində Avropa Parlamentinin səhvlərlə dolu, tələsik qətnamə qəbul etməsi bu qurumun imicinə böyük zərbə vurdu”. Trend-in məlumatına görə, bunu Milli Məclisin deputatı Səməd Seyidov bu gün ...
Yol polisindən məktəb yolunu “toy karvanı”na çevirənlərə sərt ismarıc
Təcrübədən görürük ki, yeni dərs ilinin başlanması ilə əlaqədar kiçik yaşlı uşaqların məktəbə müşaiyəti zamanı bir neçə nəqliyyat vasitəsindən istifadə edilir. Belə ki, bilik günü birinci sinfə gedən gedən uşaqlarla ...
Türkiyənin xarici işlər naziri Azərbaycana gəlir
Türkiyənin xarici işlər naziri Feridun Sinirlioğlu Azərbaycana səfərə gələcək. Bu barədə Trend ANKA agentliyinə istinadən xəbər verir. Səfər sentyabrın 15-16 tarixlərində baş tutacaq. Səfər çərçivəsində ikitərəfli əlaqələrin inkişafı, o cümlədən ...

В Азербайджане в младших и средних классах могут быть введены экзамены
Министр образования Азербайджана Микаил Джаббаров поручил соответствующим отделам министерства осуществить необходимую работу для проведения экзаменов среди учащихся младших и средних классов. Об этом он сказал на сентябрьской конференции работников сферы ...
Азербайджан должен прекратить сотрудничество в ПА Евронест — депутат
Поспешное принятие Европарламентом в преддверии выборов в Милли Меджлис (парламент) Азербайджана резолюции, содержащей множество ошибок, нанесло ощутимый удар по имиджу этой структуры. Об этом на состоявшемся в понедельник внеочередном заседании ...
Президенту Азербайджана направлено обращение в связи с резолюцией Европарламента
В понедельник в Госкомитете Азербайджана по делам беженцев и вынужденных переселенцев состоялось мероприятие с участием глав исполнительных властей оккупированных районов республики и депутатов, избранных от этих районов. На мероприятии было ...
Глава МИД Турции посетит Азербайджан
С целью обсуждения перспектив развития двусторонних отношений между Азербайджаном и Турцией в Баку прибудет с официальным визитом глава МИД страны Феридун Синирлиоглу. Об этом сообщает в понедельник турецкое агентство ANKA. ...
Европарламент не уполномочен принимать резолюцию по Азербайджану — вице-премьер
Принятие резолюции по Азербайджану в полномочия Европарламента не входит. Об этом вице-премьер правительства Азербайджана, председатель Госкомитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Али Гасанов сказал в понедельник на мероприятии, проведенном ...
Уругвай намерен развивать торговые отношения в регионе через Азербайджан
Азербайджан может помочь Уругваю в развитии торговых отношений со странами региона. Об этом в понедельник в рамках проходящей в Баку азербайджано-уругвайской бизнес-встречи сказал заместитель министра иностранных дел Уругвая Хосе Луис ...
Стали известны сроки поставок российского газа на метаноловый завод в Азербайджане
Поставки газа на метаноловый завод азербайджанской компании AzMeCo со стороны OOO «Газпром экспорт» начнутся 20-21 сентября. Об этом сказал журналистам в понедельник глава компании SOCAR (Госнефтекомпания Азербайджана) Ровнаг Абдуллаев. По ...
Спикер парламента Азербайджана предложил пересмотреть участие в «Восточном партнерстве «
Азербайджан неоднократно был свидетелем принятия Европарламентом предвзятых резолюций против страны. Но в этот раз Европарламент перешел все допустимые границы. Об этом в понедельник на внеочередном пленарном заседании Милли Меджлиса (парламент) ...