Elçin Quliyev: Azərbaycanın sərhədləri ciddi nəzarət altındadır və sayıqlıqla qorunur
Azərbaycanın quru və su sərhədləri bütövlükdə ciddi nəzarət altındadır və sayıqlıqla qorunur. Trend xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Dövlət Sərhəd Xidmətinin (DSX) rəisi, Sərhəd Qoşunları komandanı general-polkovnik Elçin Quliyev ...
Rəsmi Bakı İranın XİN-ə müraciət etdi
İtkin düşən balıqçılarla bağlı Azərbaycanın İrandakı Səfirliyi bu ölkənin Xarici İşlər Nazirliyinə müraciət edib. Bu barədə Trend-ə Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Hikmət Hacıyev deyib. H.Hacıyev bildirib ki, ...
XİN Suriyadakı səfirliyimizin erməni məhəlləsində yerləşməsi məsələsinə aydınlıq gətirdi
Xarici İşlər Nazirliyi bəzi KİV-lərdə Azərbaycan Respublikasının Livanın paytaxtı Beyrut şəhərində yerləşən Suriya Ərəb Respublikasındakı Səfirliyinin erməni məhəlləsində yerləşməsi və bununla əlaqədar Azərbaycanın xüsusi xidmət orqanları və XİN-in tədbir görməli ...
“Rəngli inqilablar” əmin-amanlıq üçün təhlükə yaradır ” – akademik Ramiz Mehdiyevin yeni kitabı çapdan çıxıb
Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akademik Ramiz Mehdiyevin “İkili standartların dünya nizamı və müasir Azərbaycan” kitabı çapdan çıxıb. Trend-in AZƏRTAC-a istinadən verdiyi xəbərə görə, aktual mövzularda elmi əsərlərlə vaxtaşırı geniş ...
Prezident İlham Əliyevdən yeni sərəncamlar
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev Azərbaycan Respublikasının Dövlət Sərhəd Xidmətinin hərbi qulluqçularına ali hərbi rütbələrin verilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb. Sərəncamda Prezident Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 24-cü bəndini rəhbər tutaraq ...
Bakı-Sumqayıt qatarında gediş haqqının qiyməti açıqlandı
Bakı-Sumqayıt qatarında gediş haqqı 50 və ya 70 qəpik ola bilər. Bunu Trend-ə açıqlamasında Dəmir Yolları Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Nadir Əzməmmədov deyib. Onun sözlərinə görə, artıq bu ...
İkili standartlar qərb mətbuatının fəaliyyətində norma olub
Elmira Tarıverdiyeva-Trend: Azərbaycana qarşı növbəti nifrət dalğası qarşısına çıxan bütün məntiqi dəlilləri və təkzibedilməz faktları “məhv edərək” dünya mətbuatının səhifələrindən keçdi. Təəssüf ki, qısa sürən sakitlikdən sonra Azərbaycan qərəzli səbəblərlə ...
Rəsmi mövqe: Qaydaları pozan avtobus sürücülərinə qarşı daha sərt cəzalar tətbiq ediləcək
Bu gündən etibarən sərnişindaşımada yol verilən qayda pozuntularına qarşı mütəmadi reydlərə başlanılıb. Paytaxt ərazisində marşrut avtobusu sürücüləri haqqındakı çoxsaylı şikayətləri nəzərə alaraq, avtobus sürücülərinin yol verdikləri qayda pozuntularına qarşı daha ...

Президент Азербайджана Ильхам Алиев во вторник выразил соболезнования президенту Индонезии Джоко Видодо. «Глубоко опечален известием о многочисленных человеческих жертвах в результате авиакатастрофы, произошедшей в вашей стране. От своего имени и ...
В основе создания Международного тюркского новостного канала лежит необходимость общего информационного пространства в тюркском мире для оперативного реагирования на события, происходящие не только в регионе, но и в мире в ...
Политика Ирана в отношении Армении должна опираться только на логику. В Армении закончилась эйфория по поводу ирано-армянских отношений. В Армении всегда считали Иран антиазербайджанским и антитурецким. Такое мнение армян было ...
Центральный банк Азербайджана (ЦБА) в два раза понизил тарифы на услуги по межбанковским платежам, осуществляемым посредством системы AZIPS – национальной межбанковской системы платежей в режиме реального времени. Об этом говорится ...
Национальные телевизионные каналы Азербайджана, Турции, Казахстана и Кыргызстана подписали протокол о создании Международного тюркского новостного канала, передает собственный корреспондент Trend. Протокол был подписан во вторник в рамках заседания министров информации ...
Главы таможенных служб Азербайджана, России, Ирана и Индии в ближайшее время проведут обсуждения гармонизации таможенных условий в рамках проекта коридора «Север-Юг». Об этом сказал во вторник посол Индии в России ...
Все происходящее в армяно-грузинских отношениях невозможно воспринимать как нормальные соседские отношения. На самом деле отношения между Арменией и Грузией не могут считаться нормальными соседскими отношениями. Об этом сказал во вторник ...