Azərbaycanda rəqəmsal televiziya yayımına tam keçidin tarixi açıqlandı
Azərbaycanda rəqəmsal televiziya yayımına tam keçid bu ilin payızında gözlənilir. Trend-in məlumatına görə, bunu rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Əli Abbasov jurnalistlərə deyib. Onun sözlərinə əsasən, daha əvvəl iyuna planlaşdırılmış ...
Azərbaycan “Yaşıl Kart” Beynəlxalq Sığorta Sisteminə qəbul olundu
Azərbaycan “Yaşıl Kart” Beynəlxalq Sığorta Sisteminə qəbul olundu. Azərbaycan Maliyyə Nazirliyinin və İcbari Sığorta Bürosunun uğurlu beynəlxalq əməkdaşlıq siyasəti nəticəsində ölkə növbəti mötəbər Beynəlxalq Təşkilata üzv olub. Bürodan Trend-ə verilən ...
Azərbaycanda uşaqlarını baxımsız qoyan valideynlər üçün cəzalar sərtləşdirildi
Azərbaycanda yetkinlik yaşına çatmayan uşaqların təlim-tərbiyə vəzifələrini lazımınca yerinə yetirməyən valideynlərə və onları əvəz edən şəxslərə qarşı cəzalar sərtləşdirilib. İnzibati Xətalar Məcəlləsinə bununla əlaqədar edilən dəyişikliklər bu gün Milli Məclis ...
Azərbaycanda uşaqlara alkoqollu içki və tütün məmulatları satanlar üçün cərimələr artırıldı
Azərbaycanda yetkinlik yaşına çatmayan uşaqlara alkoqollu içki və tütün məmulatları satanlar bundan sonra daha yüksək məbləğdə cərimələnəcəklər. Trend-in məlumatına görə, Milli Məclisin bu gün keçirilən plenar iclasında “İnzibati Xətalar Məcəlləsində ...
Azərbaycan vətəndaşları xarici ölkələrə şəxsiyyət vəsiqəsi ilə gedə biləcəklər
Azərbaycan vətəndaşları bəzi xarici ölkələrə şəxsiyyət vəsiqəsi ilə gedə biləcəklər. Trend-in məlumatına görə, Milli Məclisin bu gün keçirilən plenar iclasında “Azərbaycan Respublikasının Miqrasiya Məcəlləsi”nə bununla əlaqədar dəyişikliklər edilib. Yeni qəbul ...
Azərbaycanda yetkinlik yaşına çatmayan şəxslə cinsi əlaqəyə görə cəzalar daha da sərtləşdirildi
Yetkinlik yaşına çatmayan şəxslə cinsi əlaqədə olma və ya seksual xarakterli digər hərəkətlər etməyə görə cəzalar sərtləşdirildi. Milli Məclisdən Trend-ə verilən məlumata görə, bu məsələ Milli Məclisin mayın 29-da keçirilən ...
Azərbaycan və İran gömrük nümayəndələri görüşüblər
Azərbaycanın Astara və Biləsuvar gömrük idarələrində Azərbaycan Respublikası ilə İran İslam Respublikası gömrük və sərhəd xidmətlərinin nümayəndələri arasında ikitərəfli görüş keçirilib. Azərbaycan Dövlət Gömrük Komitəsinin mətbuat xidmətindən Trend-ə verilən məlumata ...
Finlandiyadakı Azərbaycan icması Respublika Gününü belə qeyd etdi
Finlandiya Azərbaycan Assosiasiyasının (FAA) təşkilatçılığı ilə 28 May – Respublika Günü Helsinkidə qeyd edilib. Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin mətbuat xidmətindən Trend-ə verilən məlumata görə, “Caisa” Mədəniyyət Mərkəzində baş tutan ...
Mərakeş Krallığının Azərbaycandakı səfiri Tərcümə Mərkəzində olub
Mayın 29-da Mərakeş Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Həsən Hami Tərcümə Mərkəzində olub. Mərkəzin direktoru Afaq Məsud qonağı salamlayaraq, qurumun fəaliyyəti, qısa müddət ərzində gördüyü işlər, beynəlxalq aləmdə qurduğu ...
“Avropalı olmaq Azərbaycandan keçir “
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının dəstəyi ilə Fransanın məşhur L`OBS Le Plus jurnalında “Avropalı olmaq Azərbaycandan keçir” başlıqlı maraqlı məqalə dərc olunub. Şuradan Trend-ə verilən məlumata ...

US supports role of Azerbaijan in European energy diversification
The United States strongly supports your role in European energy diversification through the Southern Gas Corridor, Secretary of State John Kerry said on May 27. “Ninety-seven years ago, the people ...
Russian president stresses high level of Russian-Azerbaijani relations
Russian President Vladimir Putin has congratulated Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev on the Republic Day. “I extend my cordial congratulations to you on the occasion of Republic Day,” the letter says. ...
Azerbaijan ensures its stability under most difficult conditions, top official says
Azerbaijan ensures and will ensure its stability, security and development even under the most difficult conditions, Novruz Mammadov, the deputy head of Azerbaijani Presidential Administration, chief of the administration’s foreign ...
Ilham Aliyev, his spouse attend official reception on occasion of Republic Day
An official reception on the occasion of the national holiday of Azerbaijan – the Republic Day – has been held at the Buta Palace. President of the Republic of Azerbaijan ...
Ways of Nagorno-Karabakh conflict settlement discussed in Moscow
The ways of the Nagorno-Karabakh conflict settlement were discussed in Moscow. State Secretary, Deputy Foreign Minister of Russia Grigory Karasin met with Personal Representative of OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk as ...
France doesn’t support Nagorno-Karabakh separatist regime – ambassador
France doesn’t support the separatist regime of Nagorno-Karabakh, and at the same time, Paris can’t control the visits of this regime’s representatives to France, the French ambassador to Azerbaijan, Pascal ...
Top official: Azerbaijan ensured its stability despite Karabakh conflict
Emergence of the Nagorno-Karabakh problem on the eve of gaining independence by Azerbaijan is not coincidence – it was created as a part of the cunning plan of certain world ...
Azerbaijan intends to expand relations with Russian Federation’s entities
The expansion of ties with the Russian Federation’s entities is very important for Azerbaijan, Azerbaijani Deputy Minister of Economy and Industry Niyazi Safarov said. Safarov made this statement at the ...
Azerbaijan, Russia possibly reached tentative agreements on Nagorno-Karabakh, says expert
Tentative agreements, which could initiate the signing of a great peace agreement on the Armenian-Azerbaijani Nagorno-Karabakh conflict, may have been reached at the talks in Moscow between the foreign ministers ...
Azerbaijan to take part in OIC session
Azerbaijan will be represented at the 42nd session of the Organization of Islamic Cooperation (OIC) member states by the country’s Foreign Minister Elmar Mammadyarov, Azerbaijani Foreign Ministry said. The session ...