Azərbaycanda rəqəmsal televiziya yayımına tam keçidin tarixi açıqlandı
Azərbaycanda rəqəmsal televiziya yayımına tam keçid bu ilin payızında gözlənilir. Trend-in məlumatına görə, bunu rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Əli Abbasov jurnalistlərə deyib. Onun sözlərinə əsasən, daha əvvəl iyuna planlaşdırılmış ...
Azərbaycan “Yaşıl Kart” Beynəlxalq Sığorta Sisteminə qəbul olundu
Azərbaycan “Yaşıl Kart” Beynəlxalq Sığorta Sisteminə qəbul olundu. Azərbaycan Maliyyə Nazirliyinin və İcbari Sığorta Bürosunun uğurlu beynəlxalq əməkdaşlıq siyasəti nəticəsində ölkə növbəti mötəbər Beynəlxalq Təşkilata üzv olub. Bürodan Trend-ə verilən ...
Azərbaycanda uşaqlarını baxımsız qoyan valideynlər üçün cəzalar sərtləşdirildi
Azərbaycanda yetkinlik yaşına çatmayan uşaqların təlim-tərbiyə vəzifələrini lazımınca yerinə yetirməyən valideynlərə və onları əvəz edən şəxslərə qarşı cəzalar sərtləşdirilib. İnzibati Xətalar Məcəlləsinə bununla əlaqədar edilən dəyişikliklər bu gün Milli Məclis ...
Azərbaycanda uşaqlara alkoqollu içki və tütün məmulatları satanlar üçün cərimələr artırıldı
Azərbaycanda yetkinlik yaşına çatmayan uşaqlara alkoqollu içki və tütün məmulatları satanlar bundan sonra daha yüksək məbləğdə cərimələnəcəklər. Trend-in məlumatına görə, Milli Məclisin bu gün keçirilən plenar iclasında “İnzibati Xətalar Məcəlləsində ...
Azərbaycan vətəndaşları xarici ölkələrə şəxsiyyət vəsiqəsi ilə gedə biləcəklər
Azərbaycan vətəndaşları bəzi xarici ölkələrə şəxsiyyət vəsiqəsi ilə gedə biləcəklər. Trend-in məlumatına görə, Milli Məclisin bu gün keçirilən plenar iclasında “Azərbaycan Respublikasının Miqrasiya Məcəlləsi”nə bununla əlaqədar dəyişikliklər edilib. Yeni qəbul ...
Azərbaycanda yetkinlik yaşına çatmayan şəxslə cinsi əlaqəyə görə cəzalar daha da sərtləşdirildi
Yetkinlik yaşına çatmayan şəxslə cinsi əlaqədə olma və ya seksual xarakterli digər hərəkətlər etməyə görə cəzalar sərtləşdirildi. Milli Məclisdən Trend-ə verilən məlumata görə, bu məsələ Milli Məclisin mayın 29-da keçirilən ...
Azərbaycan və İran gömrük nümayəndələri görüşüblər
Azərbaycanın Astara və Biləsuvar gömrük idarələrində Azərbaycan Respublikası ilə İran İslam Respublikası gömrük və sərhəd xidmətlərinin nümayəndələri arasında ikitərəfli görüş keçirilib. Azərbaycan Dövlət Gömrük Komitəsinin mətbuat xidmətindən Trend-ə verilən məlumata ...
Finlandiyadakı Azərbaycan icması Respublika Gününü belə qeyd etdi
Finlandiya Azərbaycan Assosiasiyasının (FAA) təşkilatçılığı ilə 28 May – Respublika Günü Helsinkidə qeyd edilib. Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin mətbuat xidmətindən Trend-ə verilən məlumata görə, “Caisa” Mədəniyyət Mərkəzində baş tutan ...
Mərakeş Krallığının Azərbaycandakı səfiri Tərcümə Mərkəzində olub
Mayın 29-da Mərakeş Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Həsən Hami Tərcümə Mərkəzində olub. Mərkəzin direktoru Afaq Məsud qonağı salamlayaraq, qurumun fəaliyyəti, qısa müddət ərzində gördüyü işlər, beynəlxalq aləmdə qurduğu ...
“Avropalı olmaq Azərbaycandan keçir “
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının dəstəyi ilə Fransanın məşhur L`OBS Le Plus jurnalında “Avropalı olmaq Azərbaycandan keçir” başlıqlı maraqlı məqalə dərc olunub. Şuradan Trend-ə verilən məlumata ...

Франция не поддерживает сепаратистский режим Нагорного Карабаха. В то же время, Париж не может контролировать визиты представителей этого режима во Францию. Об этом сказал в среду журналистам посол Франции в ...
Генеральный секретарь Организации исламского сотрудничества (ОИС) представил отчет об агрессии Армении против Азербайджана. На 42-ом заседании Совета министров иностранных дел стран-участниц ОИС в Кувейте генсек ОИС представил отчеты о политических, ...
Институт систем управления (ИСУ) Национальной академии наук Азербайджана (НАНА) и Санкт-Петербургская арктическая общественная академия наук заключили договор о технической подготовке по внедрению системы «Robust Noise Monitoring» (RNM) для обеспечения безопасности ...
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в среду посетил по случаю Дня Республики памятник в честь Азербайджанской Демократической Республики, воздвигнутый на улице Истиглалийят в Баку. Вокруг памятника был выстроен почетный караул. Глава ...
Президент России Владимир Путин поздравил Президента Азербайджана Ильхама Алиева с Днем Республики. «Сердечно поздравляю Вас с национальным праздником – Днем Республики. Ваша страна уверенно продвигается по пути социально- экономического, научно-технического ...
Министерство иностранных дел Молдовы прокомментировало информацию об отзыве 10 дипломатов страны, в том числе посла Молдовы в Азербайджане Игоря Бодиу. Как сообщили Trend в среду в пресс–службе МИД Молдовы, дипломаты ...
В среду во дворце «Buta» состоялся официальный прием по случаю национального праздника Азербайджана – Дня Республики. В официальном приеме приняли участие Президент Азербайджана Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева. ...
С целью дискредитации Азербайджана, очернения его имиджа на международной арене, препятствования сегодняшнему развитию страны некоторыми кругами предпринимаются различные шаги. «В мире есть те, кто это поддерживает. Идущие в преддверии первых ...
США оказывают сильную поддержку безопасности, демократическому и экономическому развитию Азербайджана. Об этом говорится в поздравлении Президента США Барака Обамы, направленном Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву по случаю 28 мая – Дня ...
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил поздравление новоизбранному Президенту Польши Анджею Дуде. «Сердечно поздравляю Вас с избранием на пост Президента Республики Польша. Мы придаем большое значение отношениям между Азербайджаном и Польшей. ...