Prezident İlham Əliyev Bakıda III Qlobal Açıq Cəmiyyətlər Forumunda çıxış edib
Aprelin 28-də Bakıda III Qlobal Açıq Cəmiyyətlər Forumu işə başlayıb.Trend-in məlumatına görə, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Forumun rəsmi açılış mərasimində iştirak edir.Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi, Nizami Gəncəvi ...
ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədri Bakı və İrəvanda Qarabağdan danışacaq
ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədri, Serbiyanın baş nazir müavini və XİN başçısı İvitsa Daçiç Azərbaycan və Ermənistan rəsmiləri ilə Dağlıq Qarabağ münaqişəsini müzakirə edəcək. Trend-ə bu barədə diplomatik mənbələrdən məlumat verilib. ...
Səlim Müslümov iş zamanı ölənlərdən danışdı
2015-ci ilin birinci rübündə Azərbaycanda istehsalat prosesində bədbəxt hadisələr ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə 40 faiz azalıb. Trend-in məlumatına görə, bunu Azərbaycanın əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Səlim ...
Prezident İlham Əliyev: Öz müqəddəratını təyinetmə hüququ ölkələrin ərazi bütövlüyünü pozmamalıdır
“BMT Təhlükəsizslik Şurasının Ermənistan qoşunlarının Azərbaycanın işğal edilmiş ərazilərindən dərhal və qeyd-şərtsiz çıxarılmasını tələb edən 4 qətnaməsinə baxmayaraq Azərbaycanın beynəlxalq birlik tərəfindən tanınmış tarixi ərazilərinin Ermənistan tərəfindən işğalı uzun illərdir ...
Bakının təkrar mənzil bazarında qiymətlər artıb
Bu ilin mart ayında təkrar yaşayış mənzil bazarında satışa təklif olunan yaşayış mənzillərin hesablanmış orta təklif qiyməti 2108 $/кv.m-dən 14.8 faizdən azalaraq 1796 $/кv.m-ə qədər, milli valyuta ilə isə ay ...
Azərbaycanda ilk dəfə bitkilərin genetik xəritələnməsi üçün tədqiqatlara başlanılıb
Azərbaycanda ilk dəfə olaraq, bitki genetik müxtəlifliyinin sekvens əsasında genotipləşdirilməsi, mühüm əhəmiyyət daşıyan bitkilərin de-novo və re-sekvensi, kəmiyyət və keyfiyyət əlamətlərini idarə edən genlərin identifikasiyası, asossiativ və genetik xəritələnməsi, ekzom ...
Avropa Oyunları dövründə turizm şirkətləri qonaqlara hansı turları təqdim edəcəklər?
Azərbaycan Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi Avropa Oyunlarının keçiriləcəyi müddət ərzində yerli turizm şirkətlərinə ölkənin müxtəlif bölgələrinə turlar təşkil etməyi tövsiyə edib. Bu barədə Trend-ə qurumdan məlumat verilib. Nazirlikdən bildirilib ki, ...

For Europe, Azerbaijan is the only new source of natural gas, Azerbaijani President Ilham Aliyev said, speaking at the opening of the 3rd Baku Global Shared Societies Forum in Azerbaijani ...
The 3rd Baku Global Shared Societies Forum has started in Baku on April 28.The forum has been organized by the Azerbaijani State Committee for Work with Diaspora and the Nizami ...
No country in the world recognizes illegal Nagorno Karabakh, said Azerbaijani President Ilham Aliyev, speaking at the opening of the 3rd Baku Global Shared Societies Forum in Azerbaijani capital on ...
During the visit to the South Caucasus, OSCE Chairman, First Deputy Prime Minister and Foreign Minister of Serbia Ivica Dacic will discuss the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict with the ...
The dialogue, cooperation and mutual trust are required to achieve security in Europe, German Chancellor Angela Merkel’s message to the participants of the 3rd Baku Global Shared Societies Forum says. ...
The 3rd Global Shared Societies Forum in Baku will achieve great success, Henry Kissinger, the ex-US secretary of state, said in his letter addressed to the forum participants April 28. ...
The Baku forum will create trust and once again prove the need for something new, said the message from the former UN Secretary General Boutros Boutros-Ghali. His message was read ...
Azerbaijani Foreign Minister Elmar Mammadyarov will meet with OSCE Minsk Group co-chairs to discuss the Nagorno-Karabakh conflict in Paris. The announcement was made by Mammadyarov during the briefing following the ...