“Nyu-York Times” qəzetində məqalə ilə çıxış edən Set Kuqel adlı şəxs Azərbaycanın Respublikasının işğal olunmuş ərazilərinə qeyri-qanuni səfər edib və Azərbaycanın dövlət sərhədi haqqında qanununu pozub. Trend-in məlumatına görə, XİN-nin ...
Xarici KİV nümayəndələrinin Azərbaycanda akkreditasiya qaydaları təsdiq edildi
Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin Kollegiyası “Azərbaycan Respublikasında xarici kütləvi informasiya vasitələri nümayəndələrinin akkreditəsi Qaydaları”nı təsdiq edib. Nazirliyin mətbuat xidmətindən Trend-ə verilən məlumata görə, sənəddə xarici KİV nümayəndələrinin akkreditasiyası barədə müraciətlərə ...
Vaşinqton Senatı Azərbaycanı dəstəkləyən qətnamə qəbul etdi
ABŞ-ın Vaşinqton ştatının Senatı aprelin 9-da keçirilən plenar iclasında Azərbaycana güclü dəstək ifadə edən qətnamə qəbul edib. Azərbaycanın Los Ancelesdəki Baş Konsulluğundan Trend-ə bildiriblər ki, qətnamənin nüsxəsi plenar iclasda iştirak ...
Fuad Ələsgərov: İnsan hüquqları məsələləri üzrə birgə işçi qrupun əfv komissiyasında qaldırdığı məsələlər müsbət həllini tapıb
Aprelin 9-da insan hüquqları məsələləri üzrə birgə işçi qrupun növbəti iclası keçirilib. Trend AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, Milli Məclisdə keçirilən iclasda işçi qrupun həmsədrləri – Prezident Administrasiyasının hüquq mühafizə ...

Журналист «New-York Times» Сет Кугел включен в список нежелательных лиц МИД Азербайджана за незаконное посещение оккупированных азербайджанских территорий. Об этом сообщил Trend в пятницу глава пресс-службы МИД Азербайджана Хикмет Гаджиев. ...
Девятого апреля состоялось очередное заседание совместной рабочей группы по вопросам прав человека, сообщает АзерТАдж. В состоявшемся в Милли Меджлисе (парламент) Азербайджана заседании приняли участие сопредседатели рабочей группы – заведующий отделом ...
Резкое снижение цен на нефть на мировых рынках не оказало влияния на динамичное развитие Азербайджана. Об этом сказал в пятницу Президент Азербайджана Ильхам Алиев в ходе заседания Кабинета министров, посвященного ...
Основным покупателем нефти, добытой в Азербайджане в 2014 году, стала Италия, в которую было экспортировано 23 процента от всего экспорта нефти. Об этом сказал в пятницу менеджер Управления маркетинга и ...