Mədəniyyət və Turizm nazirliyinin diqqətinə!
Ermənilər Xocavənd rayonunda muzey açacaqlarErməni mənbələrinin yaydığı məlumatda deyilir ki, Xocavənd rayonun Tuğ kəndində ermənilər tarixi mədəni qoruğun yaradılması ideyası ilə çıxış ediblər. Qoruğun tərkibində muzey də fəaliyyət gostərəcək. Qoruq ...
Azərbaycanlı teleaparıcı kitab yazdı
Tanınmış jurnalist, sabiq teleaparıcı, Park Bulvar AVM-in piar-meneceri Günay Malikqızı kitab yazıb. “Qafqazinfo”ya daxil olan məlumata görə, nəşr “Yaddan çıxmaz Qarabağ” adlanır. Qeyd edək ki, bu onun ilk kitabıdır. Müəllif ...
AMEA alimi beynəlxalq elmi jurnalın Azərbaycan üzrə təmsilçisi seçilib
AMEA akademik Z. Bünyadov adına Şərqşünaslıq İnstitutunun “Türkiyə tarixi və iqtisadiyyatı” şöbəsinin böyük elmi işçisi, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Cavid Qasımov Türkiyədə nəşr edilən HİSTORY STUDİES beynəlxalq indeksli elmi jurnalın ...
Bakıdakı İngilis-dili müəllimlərinin səviyyəsindən narazılq var
300 müəllim təlimə cəlb olunacaq Təhsil Nazirliyi, “British Council”, Microsoft Korporasiyası “İngilis dili Müəllimlərinin Peşəkarlıq Səviyyəsinin Təkmilləşdirilməsi və Sertifikasiyası” üzrə birgə layihə üçün əməkdaşlıq anlaşması imzalayıblar. “British Council Azərbaycan”-nın Proqramlar ...
Mətbuat Şurasının “Qara siyahı”sındakı qəzetlərin sayı azalıb
Azərbaycan Mətbuat Şurası bir neçə ildir “reket qəzet”lərin “Qara siyahı”nı tərtib edib. Bu siyahı mütəmadi olaraq yenilənir. Bəs onun effekti varmı? “Əlbəttə, effektini görürük. Ən azı biz o konteksdən baxaq ...
İTV-nin əməkdaşları mükafat aldılar
Yanvarrın 16-da İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti direktorlar şurasının iclası keçirilib.Bu barədə Modern.az-a İTV-nin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən məlumat verilib. Məlumata görə, İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətinin baş direktoru ...

Информация о запрете, наложенном в Баку полицией на реализацию газет, не имеет под собой никаких оснований. Об этом говорится в сообщении, распространенном в среду пресс-службой Главного управления полиции города Баку.Согласно ...
Институт литературы Национальной академии наук Азербайджана (НАНА) провел ряд научных исследований с целью устранения фактов признания Низами Гянджеви в некоторых источниках в качестве иранского поэта, и были достигнуты значимые результаты.В ...
Медиакомпания Day.Az за успехи, достигнутые в 2013 году в деятельности, удостоена почетной награды «Компания года».На церемонии, состоявшейся в Jumeirah Bilgah Beach Hotel, были награждены компании, отличившиеся в своей сфере в ...
Уровень пиратства в сфере издания книг в Азербайджане, по сравнению с 2005 годом, снизился с 61 до 30 процентов, на рынке аудио-видео продукции — с 90 до 67 процентов, программного ...
На телеканале AzTV начинается второй сезон азербайджанского варианта программы «Умницы и умники» проекта «Parlaq Zəka», который создан для формирования и интеллектуального развития в Азербайджане талантливой и образованной молодежи, сообщили Trend ...
В Российском информационно-культурном центре (РИКЦ) в Баку состоялась встреча представителей азербайджанских и российских средств массовой информации. Как сообщает SalamNews, она была приурочена ко Дню российской печати, отмечаемому ежегодно 13 января. ...