“Söyün Sadıqov “AzərRos”-dan qovulub”
“Söyün Sadıqova öz yeri göstərilib və həddi bildirilib ki, heç kim ona Azərbaycanın daxili işlərinə qarışmaq icazəsi verməyib”. Bunu APA-ya açıqlamasında hakim Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) icra katibinin müavini, deputat ...
Azərbaycanda kriminal xəbər sahəsi üzrə ən yaxşı jurnalist kimdir? – SİYAHI
Femida.az Hüquq İnformasiya Portalının facebook səhifəsində (facebook.com/femidaportali) keçirilmiş “Azərbaycanda kriminal xəbər sahəsi üzrə ən yaxşı jurnalist kimdir?” sorğusu başa çatıb. Sorğunun yekunlarına əsasən, ən çox səs toplayan milli.az xəbər portalının ...
Qazaxıstan latın əlifbasına keçərkən Azərbaycanın təcrübəsindən istifadə edə bilər
Qazaxıstan latın əlifbasına keçid zamanı Azərbaycanın təcrübəsindən istifadə edə bilər. APA-nın Qazaxıstan mediasına istinadən verdiyi məlumata görə, bu barədə qazaxdilli saytların redaktorlarının konfransında çıxış edən “Nur Otan” Partiyasının katibi Erlan ...
“APA Holdinq” saytlarına edilən hücumlarla bağlı açıqlama yayıb
Yanvarın 21-də axşam saat 22:25 radələrindən etibarən “APA Holdinq”ə daxil olan saytlara güclü haker hücumu başlayıb. “APA Holdinq”in İnformasiya Texnologiyaları Departamentinin (İTD) verdiyi məlumata görə, serverlərə ddos xarakterli hücum olunur. ...
Dövlət katibi televiziyada çalışacaq
Birləşmiş Ştatların sabiq dövlət katibi Kondaliza Rays bundan sonra Amerikanın nüfuzlu “CBS News” telekanalında çalışacaq. “OLAYLAR”-ın Türkiyə mətbuatına istinadən verdiyi xəbərə görə, artıq sabiq dövlət başçısı telekanalın rəhbərliyi ilə razılıq ...

Сборник, вышедший под названием «Пословицы лезгинского народа», стал крупнейшим в ряду подобных изданий, когда-либо увидевших свет в Дагестане: в него вошли более 15000 пословиц и поговорок. Об этом Vesti.Az сообщает ...
В клубе «Натаван» Союза писателей Азербайджана (СПА) отметили 85-летний юбилей известной азербайджанской писательницы, критика и публициста, деятеля искусств, доктора философии в области филологии Гюльрух Алибейли. На вечере выступили председатель СПА ...
Известный писатель, ректор Бакинского Славянского Университета Кямал Абдулла объявил о своей отставке с поста председателя Комиссии по Литературным конкурсам. Об этом, как передает Vesti.Az со ссылкой на «Новости-Азербайджан» говорится в ...
«Delta Telekom» заявила, что вынуждено было максимально отфильтровать службу Начиная со вчерашнего вечера, около 22:25, на сайты «АPA Holding» ведется сильная хакерская атака. Как сообщили в Департаменте информационных технологий (ДИТ) ...