“Kaspi” qəzeti Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimovun xatirəsinə həsr olunmuş müsabiqə elan edib
“Kaspi” qəzeti Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Mübariz İbrahimovun xatirəsinə həsr olunmuş vətənpərvərlik mövzusunda “Bədii əsər və publisistik yazı” müsabiqəsi elan edir. APA-nın xəbərinə görə, müsabiqədə məqsəd milli qəhrəman Mübariz İbrahimovun xatirəsinin ...
Dünya mətbuatı bu gün İslam haqqında nə yazır?
Ottawa Citizen: saytında “İslam atəş altındadır” başlıqlı məqalə dərc edilib. Məqaləyə görə Müsəlman cəmiyyətinin (birliyin) görkəmli şəxsləri hadisələrə görə üzr istəməlidirlər. Onlar bununla da İslamın sülh dini olmasını göstərməlidirlər. Səbəb ...
Belarusda müxalifətçi jurnalistin cəsədi tapıldı
Belarusda “Xartiya 97” saytının qurucusu, müxalifətçi jurnalist Oleq Beben meyiti tapılıb. Lent.az-ın Rusiya mətbuatına istinadən verdiyi məlumata görə, Oleq Bebenin cəsədi sentyabrın 3-də Minsk ətrafındakı bağ evində aşkarlanıb. Jurnalistin ölümünün ...
Mətbuat Şurasının Şikayətlər üzrə Komissiyası 6 müraciəti araşdırıb
Mətbuat Şurası (MŞ) Şikayətlər üzrə Komissiyasının iclası keçirilib. Şuradan Milli.Az xəbər portalına daxil olan məlumata görə, MŞ sədrinin müavini Müşfiq Ələsgərlinin başçılıq etdiyi komissiyanın üzvləri 6 müraciəti araşdıraraq müvafiq rəylər ...
Parlament seçkiləri noyabrın 7-nə təyin olundu
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev “Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərin təyin edilməsi haqqında” Sərəncam imzalayıb. Bu barədə məlumatı AzərTAc dövlət agentliyi yayıb. Dövlət başçısı Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 1-ci ...
Parlament seçkilərinə bu gündən rəsmi start verilib
Bu barədə Trend-ə Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) mətbuat xidmətinin rəhbəri Azər Sarıyev məlumat verib: “Azərbaycan Prezidenti Milli Məclisə seçkilərin noyabrın 7-də keçirilməsi barədə sərəncam imzalayıb. Qanunvericiliyə görə, sərəncam dərc olunan ...
Day.Az portalının 7 yaşı tamam olur
Bu gün o, Azərbaycanın internet məkanında ən çox ziyarətçisi olan portaldır. Azərbaycanı və ölkəmiz haqqında həqiqətləri düzgün və operativ şəkildə dünyaya təqdim edir. Dünyanın rusdilli məkanında ən populyar brendlərdən olan ...

Информационному порталу Day.Az — 7 лет: о пройденном пути, настоящем и планах на будущее
Интервью с главным редактором азербайджанского информационного портала Day.Az Сананом Рзаевым Четвертого сентября исполняется семь лет со дня основания информационного портала Day.Az. Сегодня он является самым посещаемым порталом интернет-пространства Азербайджана. Некоторое ...
Информационному порталу Day.Az исполняется семь лет
Сегодня исполняется семь лет со дня создания информационного портала Day.Az. За время своего существования сайт Day.Az превратился в одно из самых известных и влиятельных азербайджанских сетевых СМИ. Day.Az совмещает оперативность ...
Совет по прессе вынес предупреждение ряду газет
На заседании комиссии по жалобам Совета по прессе Азербайджана были рассмотрены обращения по 6 органам печати. Как говорится в сообщении Совета по прессе, поступившем 1news.az, вначале были рассмотрены жалобы жителей ...
В Азербайджане дан официальный старт парламентской предвыборной кампании
В пятницу, 3 сентября, издан указ Президента Азербайджана о назначении очередных парламентских выборов 7 ноября 2010 года, который дал официальный старт предвыборной кампании. «По законодательству, со дня опубликования указа Президента ...
Фуад Шабанов: «Азербайджанским телеканалам нужно учиться, учиться и еще раз учиться»
Интервью 1news.az с известным режиссером Фуадом Шабановым. — Учитывая то, что Вы уже не один год очень успешно работаете на российских телеканалах, начну нашу беседу с вопроса о том, в ...
Бельгийская газета опубликовала статью о карабахском конфликте
Влиятельная бельгийская газета Le Soir вернулась к теме проведенной в мае текущего года в парламенте конференции на тему «Мир держится на женщинах», в которой участвовали глава сенатской фракции движения реформ ...