Novruz Bayramınız mübarək olsun!
Söz Azadlığını Müdafiə Fondunun saytının kollektivi adından bütün Azərbaycan xalqını Novruz Bayramı münasibətilə ürəkdən təbrik edirik, can sağlığı səadət və əmin-amanlıq arzulayırıq! Bayramınız mübarək olsun! ...
“AZƏRBAYCAN” nəşri
Martın 18-də Müasir İncəsənət Muzeyində Heydər Əliyev Fondunun layihəsi çərçivəsində hazırlanmış “Azərbaycan” nəşrinin təqdimat mərasimi baş tutub. Tədbirdə Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva da iştirak ediblər.Azərbaycan haqqında ...
Qəzetlərə ulduz falı lazımdırmı, onu kim yazır? (11 redaktorun fikri)
Əvəllər Azərbaycanda astroloji proqnozlara bir kütləvi maraq vardı. Qəzetlər də bunu nəzərə alıb ulduz falını dərc etməklə ğzlərinin oxucu auditoriyasını xeyli genişləndirmişdi. Amma sonradan ulduz falına marağın azalması bəzi KİV-lərin ...

Поздравляем с Праздником Новруз!
Поздравляем с Праздником Новруз!Коллектив веб портала Фонда Защиты и Свободы слова поздравляет Азербайджанский народ с Праздником Новруз и желаем здоровья, семейного счастья, благополучия и долгих лет жизни! С праздником! ...
Состоялась презентация издания «Азербайджан»
18 марта в Музее современного искусства состоялась презентация издания «Азербайджан», подготовленного в рамках проекта Фонда Гейдара Алиева. В церемонии приняли участие Президент Азербайджана Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева. ...
Роман «Братья Карамазовы» теперь на азербайджанском языке
Издательство «Мутерджим» впервые выпустила в двух томах роман Ф.М.Достоевского «Братья Карамазовы» на азербайджанском языке. Роман на азербайджанский язык перевел профессор Бакинского Славянского Университета, доктор филологических наук Тельман Велиханлы. Консультантом перевода ...