SAMF Qurban Bayramı münasibətilə Azərbaycan xalqını və dünya müsəlmanlarını təbrik edir
Hörmətli soydaşlarımız və dünyanın bütün ölkələrində yaşayan dindaşlarımız!Sizlərə özünün gerçək mahiyyətinə rəğmən əsrlərin sınağından çıxıb gəlmiş Müqəddəs Qurban Bayramı münasibətilə səmimi təbriklərimizi çatdırmaqdan məmnunluq duyuruq. Qurban Bayramı tarixdə və dini ...
Elçin Şıxlı: “Jurnalistika məktəbi yaratmaq fikrindəyik “
– 2006-cı ildən Azərbaycan Jurnalistlər Birliyinin sədrisiniz. Son illər bu qurumun işində hansı dəyişikliklər baş verib?– Azərbaycan Jurnalistlər Birliyi müstəqil, azad və könüllülük əsasında fəaliyyət göstərən ictimai – yaradıcı təşkilatdır. ...
Zərdabi Mətbuat Mərkəzi jurnalistlər arasında keçirdiyi sorğunun nəticələrini açıqlayıb
Zərdabi Mətbuat Mərkəzi “Medianın ilk mənbədən informasiya alması: mövcud tendensiyaların monitorinqi və peşəkarlığa dəstək” layihəsi çərçivəsində sentyabr ayında jurnalistlər arasında keçirilən sorğunun nəticələrini açıqlayıb. APA-nın məlumatına görə, mərkəzin rəhbəri Rəhim ...
“Seçki günü üçün yaddaş” kitabçası çap olunub
Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondla (IFES) birgə hazırladığı məntəqə seçki komissiyalarının üzvləri üçün “Seçki günü üçün yaddaş” kitabçası çap olunub. MSK-nın mətbuat xidmətindən APA-ya daxil olan ...
SAMF KİV-lərlə Mətbuat Xidmətlərini bir araya gətirdi
Söz Azadlığını Müdafiə Fondu (SAMF) “KİV və mətbuat xidmətləri: mövcud vəziyyətin təhlili və strateji inkişaf istiqamətləri” mövzusunda kütləvi informasiya vasitələri, mətbuat xidməti institutlarının təmsilçiləri, mütəxəssislər və hüquqşünasların iştirakı ilə dəyirmi ...
İranın tanınmış “Həmşəhri ” qəzeti bağlanıb
Noyabrın 23-də İranın İrşad və Mədəniyyət Nazirliyinin mətbuata nəzarət heyəti ölkənin tanınmış qəzetlərindən olan “Həmşəhri” qəzetinin bağlanması barədə qərar qəbul edib. Bu barədə İranın İLNA xəbər agentliyi məlumat yayıb. Məlumatda ...
Azərbaycan telekanallarında gözlənilən səviyyədə dəyişikliklər baş verməyib – Prezident Administrasiyasının rəhbəri
Azərbaycanın Prezident Administrasiyasının rəhbəri hesab edir ki, telekanallarda gözlənilən səviyyədə dəyişikliklər baş verməyib. “Telekanallar tənqiddən müəyyən nəticələr çıxarıb. Bununla belə, hələlik biz gözlədiyimiz səviyyədə nəticə çıxarılmayıb”, – Trend News-un məlumatına ...
Azərbaycanda yeniyetmələr üçün ilk elmi kütləvi jurnal dərcə başlanılıb
Azərbaycanda yeniyetmələr üçün ilk elmi kütləvi jurnal – “Junior” çapa buraxılıb. “Junior” jurnalı Fransada çap olunan “Junior Sciense and vie” jurnalının əsasında çap olunub. Jurnalda kompüter oyunları, elmi-texniki sahədə yeni ...
KİV-ə dövlət dəstəyi fondunun nümayəndə heyəti Avstriya təcrübəsini öyrənir
Prezident yanında Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun icraçı direktoru Vüqar Səfərli, qurumun müşahidə şurasının sədri Umud Mirzəyev, şura üzvləri – “İki sahil“ qəzetinin baş redaktoru Vüqar Rəhimzadə, Prezident ...
Mətbuat Şurası «Mozalan», «Zirvə», «Son söz», «Sağlam xəbər»lə bağlı şikayətlərə baxıb
Noyabrın 20-də Mətbuat Şurasının Şikayətlər üzrə Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Modern.az xəbər verir ki, Şura sədrinin müavini Umud Rəhimoğlunun rəhbərliyi ilə düzənlənən tədbirdə 4 məsələ ətrafında müzakirə aparılıb. Əvvəlcə H.Qasımov ...

Пресс-центр Зардаби обнародовал результаты опроса среди журналистов
Пресс-центр Зардаби обнародовал результаты опроса среди журналистов, проводившийся в сентябре в рамках проекта «Получение медиа информации из первых источников: мониторинг существующих тенденций и поддержка профессионализма». Как сообщает АПА, глава центра ...
Закрылась известная иранская газета «Хамшахри «
Группа контроля над прессой министерства культуры Ирана 23 ноября приняла решение о закрытии известной в стране газеты «Хамшахри», распространило информацию агентство İLNA. Газета «Хамшахри» была закрыта в связи с публикацией ...
На азербайджанских телеканалах не произошло серьезных изменений – глава Администрации президента
На азербайджанских телеканалах не произошло серьезных изменений, считает глава Администрации президента. «Определенные выводы из критики телеканалы сделали. Однако ожидаемого нами вывода они пока не сделали «, — сказал журналистам в ...
Редакторы – это люди, формирующие общественное мнение — Лев Тараков
Форум Европейских и Азиатских Медиа (ФЕАМ) пройдет в Москве 9-10 декабря. Организатор — Российское агентство международной информации «РИА Новости» — на своей площадке соберет свыше 150 руководителей и топ-менеджеров крупнейших ...
Вышел в свет сборник стихов Гасана Мюлкюлю
В понедельник на мероприятии в честь 105-летнего юбилея азербайджанского поэта Гасана Мюлкюлю (Həsən Mülkülü) в Баку состоялась презентация сборника его стихов «Мир, неведом возраст твой» (Bəlli deyil yaşın dünya). Составителем ...
В Азербайджане приступили к печатанию первого научно-популярного журнала для подростков
В Азербайджане сдан в печать первый научно-популярный журнал для подростков — «Junior». Журнал «Junior» будет печататься на основе издаваемого во Франции журнала «Junior Sciense and vie». Журнал охватывает компьютерные игры, ...
Агентство АПА прошло аккредитацию при МИД России
Информационное агентство «Азери-Пресс» (АПА) получило аккредитацию при Министерстве иностранных дел Российской Федерации как иностранное средство массовой информации, представляющее Азербайджан. Собственный корреспондент АПА в Российской Федерации аккредитован при Департаменте информации и ...
Состоялось очередное заседание комиссии по жалобам Совета прессы
Состоялось очередное заседание комиссии по жалобам Совета прессы (СП) Азербайджана. Как сообщили АПА в совете, на заседании была рассмотрена жалоба акушера-гинеколога Родильного дома №1 имени Х. Гасымова Арзу Алиевой на ...
Руководство Фонда государственной поддержки развитию СМИ при президенте Азербайджана посетит Австрию
Руководство Фонда государственной поддержки развитию СМИ при президенте Азербайджана посетит Австрию. Как сообщили АПА в Фонде, целью визита, который пройдет 22-29 ноября, является расширение международных связей структуры, изучение международного опыта ...
Портал Lent.az подвергся атаке хакеров
Портал Lent.az подвергся атаке хакеров. Как сообщили АПА сотрудники технической службы портала, атака была осуществлена посредством вируса «Троян бон нет». Атака произошла 20 ноября в 15:20 по бакинскому времени. Подвергшиеся ...